1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Jak nie tracić spokoju ducha?

Chociaż staramy się żyć uważnie, chwila wystarczy, żeby ulec lękom i innym negatywnym emocjom. Zminimalizujesz to ryzyko, kiedy wypracujesz w sobie dobre nawyki, które służą pogodzie ducha.

1. Rano koncentruj się na tym, za co jesteś życiu wdzięczna. Zaraz po przebudzeniu skoncentruj swoje myśli na tym, co dobre. Skup swoją uwagę nie na koniecznych obowiązkach, które cię nużą bądź stresują, tylko na tym, co pozytywne. Rozejrzyj się dookoła, jakbyś się dopiero urodziła i zauważ to, za co jesteś wdzięczna. Widok za oknem, uśmiech twojego dziecka, kubek, w którym pijesz herbatę, zapach żelu pod prysznic. Wdzięczność przyciąga błogosławieństwa.

2. Zrób listę spraw, które chcesz dzisiaj załatwić.
Najbardziej stresuje nas to, na co nie mamy wpływu. Dlatego planując swój dzień, pamiętaj żeby zadania rozłożyć na mniejsze kroki. Planuj tak, żeby osiągnąć pożądany efekt. Doceniaj siebie za wypełnienie każdego punktu.

3. Dbaj o ład w domu.
Kiedy mieszkasz w chaosie i nieporządku, siłą rzeczy łączysz się z tymi jakościami. One są na przeciwległym biegunie harmonii i równowagi. Kiedy będziesz systematycznie utrzymywać ład, nie zajmie ci to wiele czasu, a zyska na tym twoja psychika.

4. Dokonuj zdrowych wyborów.
Truskawki a nie pączek. Mięso pieczone a nie smażone. Spacer po parku a nie oglądanie telewizji. Komedia a nie horror. Towarzystwo kogoś życzliwego i optymistycznego a nie zazdrosnego marudy.

5. Uświadom sobie, jak oddychasz. Każdego dnia poświęć kilka chwil na świadome, głębokie oddychanie. Gdy w ten sposób oddychamy mózg dostaje informacje, że wszystko jest w porządku. Tym prostym sposobem resetujemy stres.

6. Uczyń priorytet ze swojego snu. Od tego, jak śpisz, zależy poziom twojego funkcjonowania w ciągu dnia. Sen ma ogromny wpływ na ogólne samopoczucie. Bezsenne noce t
o ogromny stres dla organizmu.

7. Dostrzegaj swoje myśli przez cały dzień.
Nie bądź niewolnikiem własnych myśli, które ci szkodzą. Monituj je 24 godziny na dobę i zmieniaj zgodnie z tym, czego chcesz doświadczać w życiu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze