fbpx

Zasady szczęśliwego człowieka

Szczesliwa_kobieta
123rf.com

Wiosna to doskonały czas, żeby podjąć decyzję o byciu szczęśliwą. Warto zmienić swoje stare przekonania o życiu, które już nam nie służą. Wybrać wreszcie te, które sprawią, że życie stanie się szczęśliwsze.
Możesz myśleć, że szczęście przyniosłyby ci pieniądze, władza, sława, idealny partner, ekscytujący seks, awans, podróż, nowe zasłony. Można by wyliczać. Jednak Martin Seligman, twórca psychologii pozytywnej, który gruntownie przebadał zjawisko ludzkiego szczęścia, uważa inaczej. Z jego doświadczenia wynika, że ludzie szczęśliwi wyróżniają się pewnymi określonymi cechami, umiejętnościami, przekonaniami. Na wiosnę możesz się od nich nauczyć, jak zaprosić do swojego życia szczęście.

1. Szczęśliwi ludzie spędzają dużo czasu z innymi, samotność jest im potrzebna w małych dawkach do zrelaksowania się. Oni wiedzą, że wszyscy potrzebujemy obecności drugiego człowieka.

2. Szczęśliwi ludzie nie oceniają się przez przez pryzmat tego, co robią lub co mają. Czują się ze sobą komfortowo niezależnie od swojej formy czy stanu konta.

3. Szczęśliwi ludzie wiedzą, że materializm jest dla szczęścia toksyczny. Nie upatrują go w nowym samochodzie czy jeszcze większym telewizorze.

4. Szczęśliwi ludzie bez względu na to, co się dzieje potrafią zachować optymizm.

5. Szczęśliwi ludzie działają. Wewnętrzny spokój płynący z optymistycznego patrzenia na życia sprawia, że ich działania są skuteczne.

6. Szczęśliwi ludzie są zadowoleni z życia, ponieważ nie są zaabsorbowani tym, co mogą dostać, tylko dają.

7. Szczęśliwi ludzie znają swoje mocne strony i talenty i korzystają z nich.

8. Szczęśliwi ludzie odczuwają wdzięczność, potrafią docenić to, co mają i to, co się wokół nich dzieje.

9. Szczęśliwi ludzie są gotowi innym wybaczyć. Nie są pełni goryczy i uraz. Przebaczenie to krótka droga do szczęścia.

10. Szczęśliwi ludzie rozwijają intymność i są gotowi na ryzyko uczuciowe w związkach.

11. Szczęśliwi ludzie potrafią docenić piękno niematerialne. Mają potrzebę uczynienia świata lepszym za sprawą dzielenia się uczuciami.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze