1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Trenuj swój mięsień miłości

fot.123rf
fot.123rf
Z lęku przed bólem i zranieniem przez mężczyznę wolimy założyć na serce zbroję, która chroni, ale też odcina od strumienia życia i miłości. A przecież miłość jest dla niego naturalnym stanem. Pomóż mu zregenerować się i ponownie zaufać.

Poznaj swoje serce - ćwiczenie

Jak codziennie dbać o kontakt z własnym sercem?

Usiądź wygodnie i zamknij oczy. Zrób kilka głębokich wdechów i rozluźniających wydechów. Skieruj uwagę do klatki piersiowej. Bądź świadoma każdego wdechu i wydechu w tym obszarze ciała. Połóż dłoń pośrodku na sercu. Poczuj, jak ciepło dłoni wpływa w głąb ciała. Oddychaj do serca i przez serce. Przywitaj się z nim i spróbuj wzbudzić w sobie uczucie wdzięczności za to, że pracuje dla ciebie 24 godziny na dobę.

Poziom zaawansowany: Powiedz sercu, że pragniesz otworzyć się na nową relację i prosisz o wsparcie. Być może w tym momencie poczujesz potrzebę płaczu. Poddaj się temu uczuciu. Jeśli poczujesz ból fizyczny w sercu, zapytaj je, czy właśnie teraz odzywa się jakaś zadra. Oddychaj głęboko, to umożliwi jej uwolnienie. W miejscu, w którym się znajdowała, wyobraź sobie miód, który pomoże w całkowitej regeneracji.

Zobacz też:

Po czym poznać, że twoje serce jest zamknięte na miłość?

Ćwiczenia: Przyciągnij miłość  taką, jaką chcesz Związki a podświadomość: co naprawdę myślisz o miłości? Spotkanie z czterema aspektami wewnętrznego dziecka

Dagmara Gmitrzak trenerka rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka technik holistycznych, autorka książek

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze