1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Masaż na rozluźnienie przed grą wstępną

fot.123rf
Doskonałym wstępem do bliskości jest masaż. Za jego pomocą rozluźnimy ciało i będziemy zupełnie inaczej odbierać bodźce o charakterze erotycznym. Oto praktyczny instruktaż, jak go wykonać:

Nałóż oliwkę na ręce i zacznij masować partnera wzdłuż kręgosłupa – począwszy od podstawy w kierunku odcinka szyjnego. Przyłóż obie dłonie do ciała i kciukami rozmasuj okolicę przykręgosłupową, pamiętając o tym, żeby nie wywierać nacisku na te elementy skóry, które bezpośrednio przylegają do kości.

Masuj od kręgosłupa na zewnątrz, rozciągając poszczególne partie mięśni. Gdy już przyłożysz ręce do ciała, nie odrywaj ich aż do końca. Jeżeli chcesz nabrać dodatkową porcję oliwki, z jednej ręki zrób miseczkę i trzymaj ją na plecach, a drugą naciskaj dozownik. Potem kolejno rozmasowuj obręcz barkową, ramiona, przedramiona, dłonie, pośladki, uda, podudzia, stopy…

Staraj się komunikować jedynie za pomocą dotyku, pomruku i oddechu. Przyspieszony oddech, pomruki zadowolenia lub ustawienie ciała partnera sugerują, co mu się podoba lub czego by chciał.

W czasie klasycznego masażu pomiń okolice erogenne, aby wpierw dać możliwość rozluźnienia. Teraz niech partner wymasuje ciebie. Na sam koniec możecie wrócić do genitaliów, żeby przejść do aktywności seksualnej.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze