1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Czy ja to powiedziałam? - zawstydzające chwile w związku

123rf.com
123rf.com
Jeśli łączy nas z partnerem podobne poczucie humoru, mamy większe szanse na czerpanie szczęścia i satysfakcji w związku.

A co z publicznymi, niby-dowcipnymi wypowiedziami partnera, które wprawiają nas w zakłopotanie? Jak podaje Psychology Today, irytują i zawstydzają nas zwykle te wypowiedzi partnera, które nas samych niechcący stawiają w złym świetle. Jeśli partner/ka żartuje z innych albo z siebie (np., porusza tematy "tabu" jak wygląd, waga, głupie zachowanie, żenujące wpadki swoje lub cudze), to czujemy się zażenowani, bo bierzemy na siebie odpowiedzialność za jego/jej zachowanie, jednocześnie wydaje nam się, że inni też na nas poniekąd tę odpowiedzialność zrzucają.

Jak trafić na osobę, która na pewno nie będzie nas zawstydzać publicznie?

1. Ważne, byście dzielili ten sam typ humoru - wówczas są małe szanse, że jedno z was poczuje się zażenowane, gdy drugie powie coś publicznie.

2. Jeśli wiesz, że twój humor jest agresywny lub sarkastyczny, staraj się kontrolować w sytuacji towarzyskiej, by nie zrobić swojemu partnerowi/partnerce przykrości.

3. Nie śmiej się z rzeczy będących "tabu": waga, wygląd, zdrowie, ponieważ to może rzucać złe światło na twoją druga połówkę.

4. Pamiętaj, że jeśli w sytuacji towarzyskiej robisz z siebie idiotę, to poniekąd twój partner też tak się poczuje,  bo emocjonalnie weźmie odpowiedzialność za twoje zachowanie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze