1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Mity na temat seksu lesbijskiego

Mity na temat seksu lesbijskiego

123rf.com
Biorą się z niewiedzy, uprzedzeń, tabu. Są niesprawiedliwe i krzywdzące. Oto najpopularniejsze mity na temat seksualności lesbijek, czy szerzej: kobiet uprawiających seks z kobietami.

1. Seks między kobietami to nie jest prawdziwy seks.

Oczywiście, że jest! Do seksu nie potrzeba mężczyzny.

2. Lesbijkom wystarczą pieszczoty i przytulanie.

Nie wszyscy ludzie uprawiają seks, ale nie jest tak, że jakaś konkretna grupa (szczególnie tak liczna) nie robi tego z zasady. Spektrum seksu lesbijek jest równie duże jak osób hetero.

3. Para lesbijek jest ze sobą tak blisko, że seks w ich związku z czasem zanika.

Aktywność seksualna może się zmniejszać w długich związkach zarówno lesbijskich, gejowskich, jak i heteryckich. Nie ma to nic wspólnego z orientacją seksualną, zależy od konkretnej relacji.

4. Młode dziewczyny często interesują się własną płcią, ale to z wiekiem mija.

Młodość to czas eksperymentów i czasami tak się dzieje, że młodzi ludzie próbują różnych rzeczy, poszukując swojej drogi. Większość osób jednak rozpoznaje swoją orientację w wieku dojrzewania i nie ulega ona zmianom.

5. Tylko kobieta potrafi zaspokoić kobietę, bo czuje to samo.

Nie ma takiej zasady, wszystko zależy od konkretnej relacji.

6. Lesbijkom podoba się każda kobieta, są owładnięte seksem.

Argument podszyty homofobią i lękiem przed kontaktami z lesbijkami. Osobom hetero nie podobają się wszyscy przedstawiciele/wszystkie przedstawicielki płci przeciwnej, podobnie jest z osobami homoseksualnymi.

7. Seks lesbijek jest wybrakowany, kobietę może zaspokoić jedynie penetracja penisem.

To wyjątkowo krzywdząca opinia, zupełnie nieprawdziwa.

8. Kobieta jest lesbijką, dopóki nie pozna odpowiedniego mężczyzny.

Kolejny obrzydliwy stereotyp. Opiera się na założeniu, że orientację seksualną możemy wybrać.

9. Lesbijki nienawidzą mężczyzn, brzydzą się penisem i dildo.

Niektóre lesbijki lubią uprawiać seks z mężczyznami, wiele używa w sypialni dildo i wibratorów, a także przypina sobie imitację penisa i nie świadczy to o ich tęsknocie do bycia mężczyzną. Transgenderyzm i transseksualizm to zupełnie inna sprawa.

10. Jedna z lesbijek w związku jest „mężczyzną”, a druga „kobietą”.

Niektóre lesbijki identyfikują się bardziej z „męskimi” cechami i stylem zachowania (tzw. butch), a niektóre z „kobiecymi” (tzw. femme). Mogą one budować związki na zasadzie przeciwieństwa, jednak z pewnością nie jest to reguła uniwersalna. Mogą w ogóle się nie identyfikować albo tworzyć związek na zasadzie podobieństwa.

11. Lesbijki nie oglądają heretyckiego ani gejowskiego porno.

Każda osoba, nieważne czy homo czy hetero, ma inne preferencje seksualne. Nie są one zależne od orientacji seksualnej.

12. Lesbijki nie muszą dbać o bezpieczny seks.

O ile faktycznie możliwość zakażenia się infekcjami jest mniejsza podczas aktywności seksualnej dwóch kobiet, o tyle nie można jej wykluczyć. Jeżeli nie zna się przeszłości seksualnej partnerki, koniecznie należy używać zabezpieczeń: rękawiczek, specjalnych chusteczek do seksu oralnego (można też przeciąć prezerwatywę albo używać folii spożywczej), prezerwatyw do zabawek erotycznych.

13. Lesbijki nie muszą robić wszystkich badań ginekologicznych.

Kobietom uprawiającym seks z kobietami może być szczególnie trudno u ginekologa/ginekolożki, bo najczęściej zakładają oni z góry, że ich pacjentki są heteroseksualne. Warto poszukać lekarki/lekarza, z którymi można otwarcie rozmawiać i mieć zapewnione poczucie bezpieczeństwa. Wszystkie kobiety aktywne seksualnie powinny regularnie się badać i robić cytologię.

Wszystkim osobom, które interesuje nie tylko seksualność pomiędzy kobietami, ale w ogóle kobieca bardzo polecam książkę Felice Newman „Radość seksu lesbijskiego”. To kompendium wiedzy o zachowaniach seksualnych i bezpiecznym seksie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze