1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Gadżety do gry wstępnej

Gadżety do gry wstępnej

fot. materiały prasowe jadalna farba do ciała w czekoladowych smakach, Kamasutra
Zobacz galerię 7 Zdjęć
Definicja gry wstępnej jest prosta. To zestaw działań bądź aktywności psychicznych podejmowanych przed stosunkiem, który wykonują ludzie, aby stworzyć napięcie seksualne i podnieść poziom podniecenia seksualnego.

Gdyby realizacja gry wstępnej była równie prosta co jej encyklopedyczny opis, wszyscy chodziliby uśmiechnięci. Z grą wstępną są same kłopoty - a to ktoś się na niej nie zna i w związku z tym jej nie lubi, a to uważa za nudną, a to za zbyt krótką i nie przynoszącą właściwych efektów. I jak zwykle, sporo z tego, co myślimy o grze wstępnej to nasze przekonania. Niektóre nam pomagają, inne wręcz przeciwnie. I jeszcze to pytanie o akt, do którego gra wstępna ma być wprowadzeniem. Czy gra to tylko przygrywka, czy może bardziej esencja seksu?

fot. materiały prasowe gra Ladies' Nights, GameBird

Tak naprawdę w długotrwałych związkach gra wstępna do seksu wieczorem zaczyna się rano. A to dlatego,  że do jej repertuaru należą również techniki nieseksualne. Nie będziemy się nad nimi rozwodzić, w końcu są to strony o seksie, wystarczy wspomnieć, że elementem tworzenia właściwej atmosfery do seksu są dla starania o ich samopoczucie, okazywane zainteresowanie, atencja. Jest trochę prawdy w tym, że faceci mogą startować na gwizdek, kobiety zaś nie. Jednak obydwu płciom gra wstępna przydaje się nie tylko do przygotowania śluzówek na kontakt z innymi śluzówkami.

Gra wstępna służy do rozbudzenia myśli o seksie, do podniecenia, ale także do budowania więzi seksualnej. Otrzymywanie i dawanie czułości i pieszczot, okazywanie uczuć, techniki seksualne o jakimś stopniu wyrafinowania służące potrzebom drugiej strony budują zaufanie, bliskość i otwartość na więcej. Można się bez nich znakomicie obyć w przypadku krótkich romansów czy jednorazowych przygód, w których więzi nie są istotne, a wysoki poziom ekscytacji starcza za większość zadań gry wstępnej. Jednak w dłuższych związkach, w których napięcie seksualne maleje z czasem, gra wstępna powinna znaleźć się w centrum zainteresowania partnerów. Bo to ona umożliwia podtrzymywanie namiętności i czerpanie radości z seksu bez popadania w rutynę. I tutaj definiowanie zakresu zabaw przed seksem nie ma żadnego sensu, każdy będzie miał swoje preferencje. A to dotyk, a to nieco sprośne szeptanie do ucha, a to muzyka lub dowolny bodziec uruchamiający zmysły.

NIE dla rutyny

Śmiertelnym wrogiem seksu, a więc także gry wstępnej, jest rutyna. Ta sama pora, ten sam styl, to samo miejsce, ten sam zestaw ruchów... Ludzie poszukują urozmaicenia i nowych pomysłów na zabawy w parze, dlatego producenci gadżetów erotycznych wprost wychodzą z siebie, żeby spełnić nasze oczekiwania. Kilka propozycji na to, jak można subtelnie i pomysłowo wzbogacić nasz fore play.

Gry - to świetny sposób, żeby zacząć robić coś, czego się jeszcze nie robiło
fot. materiały prasowe Love Dice, Bijoux Indiscrets

Element przypadkowości, jak w przypadku Love Dice (Kości miłości) Bijoux Indiscrets, trochę zabiera nam kontrolę, dodaje dużo zabawy do wyboru tego, jak będziemy pieszczone. Kości są trzy i na każdej z nich widnieją inne napisy - części ciała, miejsca w mieszkaniu, czasowniki. Jeden rzut i już wiemy, co będziemy wyprawiać w łazience. Urocze i bezpretensjonalne.

Gry od polskiego Game Bird to jeden z moich faworytów w kategorii „gry na wyobraźnię". Aż ciężko uwierzyć, że w kraju plastikowych penisów i kajdanków z futerkiem lamparta, udało się zaprojektować coś tak pomysłowego.

fot. materiały prasowe gra Ladies' Nights, GameBird

Gra w wersji soft (Ladies Night) to dwie talie kart, pokryte zróżnicowanymi obrazami, które rozbudzają wyobraźnię i skłaniają do snucia fantazji. Wersja hot jest w przygotowaniu i wiem od producentek, że będzie naprawdę rozgrzewająca.

Dotyk. Nie do przecenienia w dowolnym momencie zbliżenia, w czasie gry wstępnej powinien stać się dla was czymś w rodzaju kultu.

Dotyk zbliża, rozluźnia, właściwie potraktowany nakręca i podnieca. Dotyku nigdy dosyć. Długie głaskanie, masowanie, pieszczenie wydłużając grę wstępną generalnie działają na korzyść kobiecych potrzeb.

fot. materiały prasowe świeca do masażu Fun Factory

Olejki, pięknie pachnące i ułatwiające głaskanie są oczywiście świetnym rozwiązaniem. Ja uwielbiam świeczki do masażu, które łączą zabawę z ogniem, piękny zapach i zalety nawilżającego olejku do masażu.

Komunikacja sprawdza się wszędzie. Szczególnie w seksie.

fot. materiały prasowe jadalna farba do ciała, Kamasutra

Jeśli macie opory z powiedzeniem partnerowi, jak chcecie być dotykane, jaka powinna być sekwencja tych pieszczot - może by tak napisać na sobie wskazówki, a potem dać je do zlizania? Jadalne farby do ciała Kamasutra to malutkie mistrzostwo świata. Słoiczek z prawdziwą czekoladą i gruby pędzel jak do japońskiej kaligrafii. Można malować, pisać, pozostawiać wyznania albo instrukcje obsługi.

Ars amandi bez gry wstępnej nie istnieje. Jednak dobra gra wstępna nie wymaga gadżetów, potrzebuje dawki ochoty i szczypty fantazji. Kostki lodu, jedzenie i pomysł sprawdzą się równie dobrze co wyrafinowane przedmioty.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze