1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Odświeżamy sypialnię w nowym roku

Odświeżamy sypialnię w nowym roku

123rf.com
Nie chodzi nam bynajmniej o zmianę umeblowania, a raczej o wasze sypialniane nawyki. Zmiana daty to dobra okazja, by zmienić coś w naszych przyzwyczajeniach.

Jeśli nie planujecie postanowień noworocznych dotyczących waszego życia intymnego, to proponujemy wam kilka odświeżających nowości.

  • kiedy ostatni raz umówiłaś się z partnerem/mężem/chłopakiem na randkę? Czas to nadrobić. Nawet jeśli macie słuszny staż i mieszkacie razem, taka randka doda tylko pikanterii waszemu związkowi. Kolacja z winem, koncert albo teatr, a może niespodzianka, którą jedno z was zrobi drugiemu?  Zaskoczcie się pozytywnie, a potem zaskoczcie ponownie - w sypialni.
  • słuchaj swojego partnera. Jeśli mówi, że jest zbyt zmęczony lub jeśli nagle w łóżku robi się bardzo egoistyczny, nie musi to oznaczać, że albo cię unika albo myśli tylko o sobie. Jeśli jest zbyt zmęczony, pomasuj go, podrap po plecach, zrób mu masaż stóp albo głowy. Może ma ochotę się poprzytulać, może zaskoczysz go zabawną anegdotką, opowiedzianą po ciemku, tuląc się do niego pod kołdrą. Gdy partner nagle staje się egoistą w łóżku, może trzeba go wybić z ustalonego rytmu, przejąć kontrolę, inicjatywę, namówić na dłuższe pieszczoty i zająć się nim tak, że na chwilę zaniemówi z zachwytu?
  • uczymy się cały czas - na kolejnych studiach, w pracy, w relacjach z innymi. Uczmy się też o seksie. Co roku w księgarniach znajdziemy co najmniej kilka interesujących tytułów, które mogą pomóc zrozumieć i wzbogacić nasze życie intymne.
Na podstawie Psychology Today.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze