1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Czego mężczyzna najbardziej boi się przed ślubem?

Czego mężczyzna najbardziej boi się przed ślubem?

123rf.com
123rf.com
Związek z tą samą kobietą przez resztę życia wcale nie jest największym zmartwieniem mężczyzny. Większe obawy budzi u niego m.in. bycie odtrąconym lub to, że po ślubie zamienisz się w jego matkę. Czego jeszcze boją się przyszli mężowie?

Najgorsze scenariusze przewidują, że:

 1. Będzie odsunięty na bok

Mężczyźni obawiają się odrzucenia. Mogą czuć się zagrożeni, kiedy pojawi się dziecko, które zaczyna zajmować pierwsze miejsce w sercu żony i często miejsce w małżeńskim łożu. Wówczas panowie zazwyczaj na kilka miesięcy lądują na tapczanie i mogą zapomnieć o chwilach spędzanych tylko z ukochaną kobietą. Innym powodem odrzucenia mężczyzny może być kariera żony, której poświęca ona bardzo wiele czasu.

Żeby pokazać mężowi, że nadal jest ważny w twoim życiu, poświęć mu każdego dnia przynajmniej 30 minut i nie rozmawiaj z nim wtedy o dzieciach czy swojej pracy.

2. Zmienisz się w swoją (jego!) matkę

On uwielbia twoje umiejętności, które przypominają mu o jego mamie, na przykład to, że jesteś superrodzicem dla waszych dzieci czy dobrze gotujesz – ale nie chce i  nie potrzebuje dwóch matek. Może też obawiać się tego, że przejmiesz akurat te kilka cech po swojej matce, które szczególnie grają mu na nerwach.

Aby zaoszczędzić tego mężowi, możesz mu powiedzieć: „Wiem, że niektóre zachowania mojej mamy nieco cię denerwują. Dlatego daj mi znać, jeśli zauważysz, że robię coś podobnie.”

3. Będziesz się skarżyła na niego w czasie rozmów z przyjaciółkami

Mężczyzna nie lubi, kiedy dzielisz się problemami małżeńskimi ze swoimi koleżankami, przedstawiając go w złym świetle. Przyjaciółki, chcąc być pomocne i widząc, że szukasz wsparcia, będą utwierdzały cię w tym, że twój mąż jest zły.

Staraj się tego nie robić. Spróbuj rozwiązywać problemy małżeńskie ze swoim mężem. A jeśli już musisz usłyszeć opinię innych, to przedstawiaj problem obiektywnie. Inaczej mąż nie będzie czuł się komfortowo w towarzystwie twoich przyjaciółek.

 4. Będziesz korzystała z toalety przy otwartych drzwiach

Brzmi niepoważnie, ale naprawdę jest to spore zmartwienie dla niektórych panów. Dlaczego? Ponieważ pokazując mu się na „porcelanowym tronie” możesz wywołać jego niechęć do siebie. Taki widok jest krępujący bez względu na to, jak jesteście blisko. Pamiętaj więc, żeby zamykać drzwi, kiedy idziesz do toalety.

 5. Nie będziesz chciała uprawiać z nim seksu

„Chcesz, aby twoja kobieta przestała się z tobą kochać? Ożeń się z nią” – żartują panowie. Z jednej strony małżeństwo oferuje bezpieczeństwo, zaufanie i głęboką więź, z drugiej strony – może cię rozleniwić. I tego obawia się mężczyzna. Oczywiście możesz to tłumaczyć zmęczeniem – co często jest prawdą, ale musisz też wiedzieć, że seks jest jednym z czynników, które utrzymują małżeństwo.

Jeśli więc jesteś zmęczona po całym dniu pracy i nie masz ochoty na zbliżenie, to powiedz mężowi, że jeżeli będzie ci pomagał w domowych obowiązkach, będziesz miała więcej czasu na seks.

6. Nie będziecie mieć już wspólnych zainteresowań

Znasz powiedzenie: „Kobieta wychodzi za mąż mając nadzieję, że jej mąż się zmieni. Mąż się żeni mając nadzieję, że jego żona nie zmieni się po ślubie.”? Teraz zastanów się, jakie są różnice między tobą przed ślubem a tobą po ślubie. Jeśli lubiłaś biegać ze swoim partnerem, to dlaczego tego już nie robisz? Bo inne zobowiązania nie pozwalają ci na to? Bo nie nadążasz już za nim? Przypomnij sobie, jak bardzo lubiłaś wasze wspólne zainteresowania i postaraj się do nich wrócić. Dzięki temu ponownie zbliżysz się do męża.

 7. Będziesz chciała go zmienić

Wiele kobiet myśli, że są w stanie zmienić swoich mężczyzn, natomiast mężczyźni tego nie lubią. Są oczywiście kwestie, nad którymi trzeba pracować dla dobra związku albo dla zdrowia, ale staraj się to zrobić bardzo delikatnie. Jeśli będziesz go atakowała ze złością, to przyniesie to odwrotny skutek. I nie zawahaj się poszukać fachowej pomocy dla tych większych problemów.

 8. Nie będzie miał wolnego czasu dla siebie

Mężczyzna boi się, że po ślubie nie będzie miał wolnego czasu dla siebie. Dlatego pozwól mu od czasu do czasu na spotkania z kolegami czy wyjście na siłownię. Jeśli będzie zrelaksowany i zadowolony, to będzie to tylko z korzyścią dla waszego związku. Oczywiście, jeśli jego wyjścia będą częste i to się odbije na obowiązkach rodzinnych, to powinnaś mu o tym powiedzieć. Ustalcie rozsądne rozwiązanie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze