Erotyczne fantazje – czego pragną kobiety?

Erotyczne fantazje - czego pragną kobiety?
.123rf.com

Wydaje nam się, że wiemy, o czym fantazjuje typowy mężczyzna.
O wyuzdanej kochance mówiącej wprost, czego pragnie. A kobiety?
Czy chcą grać taką rolę? Wiele męskich fantazji, w tym o seksie bez zobowiązań, spełniło się, i to przewrotnie, dzięki emancypacji. Kobiety zgadzają się dziś na nagie sesje zdjęciowe, uczą się tańca na rurze, zamieszczają śmiałe anonse w Internecie. Jednak czy naprawdę chcą seksu, do którego potrzeba gorsetu?

Witaj, Nieznajomy! Jesteśmy dwiema miłymi, inteligentnymi kobietami. Mamy ustabilizowane prywatne życie, szukamy przygody, romansu z atrakcyjnym mężczyzną, który zapewni nam dyskrecję i dobrą zabawę, ale też zaspokoi finansowe potrzeby. Może Ty masz podobne fantazje? Nie jesteśmy profesjonalistkami, chcemy tylko spróbować czegoś nowego. Trójkąt to wyzwanie, ale też ciche marzenie każdego mężczyzny i nasze… (anons z netu).

Mężczyźni nie mają zazwyczaj problemu z mówieniem wprost, czego chcą: załóż seksowną bieliznę, zrób striptiz, zrób mi… Ale gdy on cię spyta, jakie są twoje fantazje, nie odpowiadaj.

– Kobieca seksualność ma być tajemnicą, którą mężczyzna odkrywa, odgaduje – mówi psychoanalityk Krzysztof Pawlak z Grupy Psychoanalizy Lacanowskiej „Sinthome”.

Jeśli mu opowiesz o swoich fantazjach, nie zostaje nic, tylko naskórkowy pociąg, fizjologia, pornografia. Ta jest szczególnie groźna, bo udaje, że wszystko pokazuje, a nie pokazuje nic. Nie mów mu więc, bo co wtedy będzie go ekscytować? Skup się na poznaniu siebie i posprzątaniu swojego tajemniczego ogrodu.

Książę i butelka piwa

Kobieta podnosi do ust żabę, całuje ją, a żaba zamienia się w księcia. Książę obejmuje dziewczynę, całuje ją, a ta zamienia się… w butelkę piwa. Ta reklama napoju o niskiej zawartości alkoholu ma wysoką zawartość prawdy o naszej seksualności, twierdzi filozof Slavoj Žižek w książce „Lacan – przewodnik Krytyki Politycznej”. A konkretnie – o fantazmatach, czyli o wspólnych wyobrażeniach, scenariuszach tego, jak seks powinien się odbywać. Co powinno podniecać kogo, jak i kiedy pożądać i posiąść.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze