Jak zrobić dobre wrażenie?

Mowa ciała - Zwierciadlo.pl
123rf.com

W karnawale mamy więcej okazji do nawiązywania znajomości. Warto więc znać zasady, które pozwolą nam na zrobienie dobrego wrażenia.
Naukowcy twierdzą, że kluczowe znaczenie dla rozwoju relacji mają pierwsze chwile. Dzieje się tak, ponieważ najstarsza i najbardziej niepodatna na manipulację część naszego mózgu –mózg gadzi – bardzo szybko klasyfikuje bodźce. W przeszłości gwarantował przetrwanie człowiekowi pierwotnemu. Umożliwiał mu podjęcie błyskawicznej decyzji: ucieczka lub walka. Teraz także daje nam szybki przekaz: przyjaciel lub wróg a także: ktoś atrakcyjny lub odpychający. Te informacje pojawiają się bez świadomego analizowania sytuacji i docierają do nas drogą niewerbalną.

Dlaczego niektóre osoby cieszą się większą popularnością? Za zwyczaj wysyłają one – świadomie lub nie – właściwy sygnał do gadzich mózgów innych osób. Dlatego warto wiedzieć co „mówimy” do otoczenia, kiedy nasze usta jeszcze milczą.

Co mówi Twoja sylwetka?

Zarówno nieśmiałość przejawiająca się w postawie ( garbienie się i przyciskanie rąk do ciała czyli sygnał – „chcę zniknąć” ), jak i zbytnia nonszalancja ( np. stanie na rozstawionych nogach i zatknięcie kciuków za pasek spodni ) zniechęcają.

Postawa, która zrobi dobre wrażenie i zachęci do kontaktu to:

  • sylwetka wyprostowana ale nie usztywniona. Lekko wciągnięty brzuch, ściągnięte łopatki i górna część tułowia lekko wypchnięta do przodu demonstruje otwartość, energię fizyczną i psychiczną.
  • naturalne poruszanie się. Jeśli chcesz, aby ktoś zwrócił na Ciebie uwagę, nie stój jak posąg. Rozglądaj się naturalnie i swobodnie poruszaj.

Jeśli masz skłonność do garbienia się, opuszczania ramion, trzymania rąk w kieszeni, warto poćwiczyć trochę przed lustrem.