1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda
  4. >
  5. Najmodniejsze fryzury po 60. Inspirujące zdjęcia gwiazd 60+

Najmodniejsze fryzury po 60. Inspirujące zdjęcia gwiazd 60+

Michelle Pfeiffer, która ma 66 lat, wybiera lekkie, naturalnie układające się fale. (Fot. Kevin Winter/Getty Images)
Michelle Pfeiffer, która ma 66 lat, wybiera lekkie, naturalnie układające się fale. (Fot. Kevin Winter/Getty Images)
Szukasz nowoczesnej i modnej fryzury dla kobiet 60+, która wizualnie odmładza? Nie mogłaś lepiej trafić. Wybrałyśmy stylowe cięcia i uczesania, wśród których swój ideał odnajdą kobiety z cienkimi włosami, jak również te, które chciałyby wyszczuplić okrągłą twarz. Zobaczcie nietuzinkowe odmładzające fryzury dla kobiet po sześćdziesiątce dla półdługich i krótkich włosów.

Hasło „najmodniejsze fryzury dla pań po sześćdziesiątce” ma tysiące wyszukiwań w Google. Ale jedno słowo nam tu nie pasuje: „panie”. Ten termin narzuca odgórny tok myślenia, jakoby kobiety 60+ weszły w wiek, w którym pewnych fryzur nosić nie wypada. Nic bardziej mylnego. „Panie” po sześćdziesiątce mogą wybierać nawet spośród propozycji dla 30-latek. Bo nie wiek gra tu rolę, lecz charakter i kształt cięcia – od niego zależy, czy dana fryzura będzie dobrze komponować się z dojrzałą twarzą, czy też podkreślać jej mniej korzystne cechy.

Odmładzająca fryzura dla 60-latki – czyli jaka?

Cięcie, które nadaje twarzy młodzieńczej świeżości, powinno być lekkie i układać się „od niechcenia”. Nowoczesna fryzura ma sama trzymać pożądany kształt, a nie wyglądać jak polakierowany „hełm”. Tym, co postarza najbardziej, jest przywiązanie do detali i nadmiar stylizujących środków – to uniwersalna zasada, która obowiązuje zarówno gdy ma się 60, jak i 30 lat. Wszystko, co wygląda, jakby było zrobione „pod linijkę” i wymagało nadmiernej pracy, będzie cię przytłaczać i dodawać lat.

Spójrz na aktorkę Helen Mirren – oba jej zdjęcia pochodzą z tego samego roku. W której fryzurze wygląda lepiej? My też sądzimy, że w tej po prawej.

(Fot. David Livingston/Getty Images; Koki Nagahama/Getty Images) (Fot. David Livingston/Getty Images; Koki Nagahama/Getty Images)

W wieku dojrzałym korzystniej wygląda się we fryzurach, które dają złudzenie niedokończonych i układających się naturalnie. Geometryczne cięcia, proste grzywki i wywinięte pod spód loczki pasują naprawdę nielicznym.

Najmodniejsze fryzury dla kobiet po sześćdziesiątce – zdjęcia

Oto garść inspiracji w postaci zdjęć najbardziej stylowych aktorek i modelek po 60. Jakie noszą fryzury, by wyglądać świeżo i promiennie na wybiegach oraz branżowych festiwalach? Zobaczcie.

Modna krótka fryzura 60+, czyli pixie cut Jamie Lee Curtis

Fryzura dla 60-latki w stylu Jamie Lee Curtis (Fot. Amy Sussman/Getty Images) Fryzura dla 60-latki w stylu Jamie Lee Curtis (Fot. Amy Sussman/Getty Images)

Laureatka Oscara za drugoplanową rolę we „Wszystko wszędzie naraz” od lat wierna jest krótkiemu cięciu na chłopczycę. Ta fryzura wygląda bardzo nowocześnie, szczególnie przy srebrzystym kolorze włosów.

Modna krótka fryzura 60+ w stylu Tildy Swinton

Modna fryzura dla 60-latki w stylu Tildy Swinton (Fot. Mike Marsland/WireImage via Getty Images) Modna fryzura dla 60-latki w stylu Tildy Swinton (Fot. Mike Marsland/WireImage via Getty Images)

Zjawiskowa Tilda wybiera fryzury, które tylko na pozór są odważne i awangardowe. Dłuższe włosy na górze z krótko obciętymi bokami mogą pasować wielu kobietom 60+ – to uczesanie nie ma wieku.

Modna półdługa fryzura dla kobiety 60+ w stylu Isabelle Huppert

Modna fryzura dla 60-latki w stylu Isabelle Huppert (Fot. Carlos Alvarez/WireImage via Getty Images) Modna fryzura dla 60-latki w stylu Isabelle Huppert (Fot. Carlos Alvarez/WireImage via Getty Images)

Fryzura pięknej Isabelle Huppert to przykład francuskiego szyku w najlepszym wydaniu. Aktorka nosi asymetryczny long bob z długą grzywką i przedziałkiem po boku. Włosy naturalnie falują się, opadając na ramiona. Efekt jest romantyczny i niewymuszony.

Fryzura dla 60-latki z kręconymi włosami à la Andy McDowell

Modna fryzura dla 60-latki w stylu Andy McDowell (Fot.  Mike Coppola/Getty Images) Modna fryzura dla 60-latki w stylu Andy McDowell (Fot. Mike Coppola/Getty Images)

Sześćdziesiątka to najlepszy czas, żeby w pełni pokochać i eksponować swoje naturalnie kręcone włosy – tak jak aktorka Andy McDowell. Swobodne loki dodają twarzy promienności i odmładzają skuteczniej niż drogi zabieg anti-aging. Nie trzeba nawet zakrywać farbą siwych włosów, żeby wyglądać w nich świeżo i młodzieńczo.

Długa fryzura dla kobiety po sześćdziesiątce w stylu Michelle Pfeiffer

Modna fryzura dla 60-latki w stylu Michelle Pfeiffer (Fot. Steve Granitz/FilmMagic via Getty Images) Modna fryzura dla 60-latki w stylu Michelle Pfeiffer (Fot. Steve Granitz/FilmMagic via Getty Images)

U kobiet dojrzałych włosy z wiekiem mogą stawać się cienkie i łatwiej się kruszyć. Wówczas można dodać im optycznie objętości, cieniując pasma wokół twarzy, jak u Michelle Pfeiffer. Na korzyść aktorki przemawia też kolor fryzury – naturalny balejaż pomaga ukryć siwe włosy.

Fryzura damska 60+ dla cienkich włosów w stylu Jodie Foster

Fryzura dla 60-latki w stylu Jodie Foster (Fot. Monica Schipper/FilmMagic via Getty Images) Fryzura dla 60-latki w stylu Jodie Foster (Fot. Monica Schipper/FilmMagic via Getty Images)

Twoje włosy są cienkie i krótkie? Lekki, roztrzepany bob w stylu Jodie Foster może być dobrą opcją. Ta aktorka również nie ukrywa swojej siwizny i wybiera naturalną koloryzację, która świetnie podkreśla srebrzyste pasemka.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze