1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Dlaczego warto jeździć na rowerze?

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

123rf.com
123rf.com
Wciąż jeszcze patrzymy z zazdrością na ulice holenderskich albo skandynawskich miast, gdzie rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu, ale od kilku lat także w Polsce jest coraz więcej ścieżek rowerowych. Warto korzystać z ładnej pogody i na stałe przesiąść się na rower.

Oto 5 powodów, dla których warto jeździć na rowerze. Jest ich o wiele, wiele więcej…

1. Dobra sylwetka

Już pół godziny codziennie na rowerze sprawi cuda. Poczujesz się lepiej, a poza tym rzeźbisz mięśnie ud i łydek (jeśli jeździsz nie więcej niż  5-6 godzin, nie ryzykujesz, że będziesz mieć nogi jak rzymski gladiator!). Jazda na rowerze to także przyjemny sposób na spalanie kalorii (w tempie 10 km/h – przez 60 minut 300 kcal).

2. Skutki zdrowotne  

Jazda na rowerze poprawia pracę układu krążenia i wydolność organizmu. Dodatkowo odstresowuje, a to – jak wiadomo – bardzo ważny faktor dobrego zdrowia.

3. Walka z cellulitem

Każda aktywność fizyczna jest dobra, ale pedałowanie szczególnie działa na partie najbardziej narażone na niechcianą „skórkę pomarańczową”. Jazda na rowerze pobudza krążenie, co wspomaga

4. Poznawanie miasta

Na rowerze można śmielej poznawać skróty i nieznane okolice. Jeśli ulica okaże się ślepa albo zupełnie pomylą nam się kierunki, wystarczy zawrócić i szybko znaleźć się w znanym miejscu.

5.  Styl eco

Wszyscy mówią o ekologii, recyclingu i segregacji odpadów – jeżdżąc na rowerze przyczyniasz się do ochrony środowiska. Dajesz świadectwo swojej proekologicznej postawy.  Poza tym spotykasz interesujących ludzi, który mają podobny styl życia.  Wreszcie, co też ważne! – oszczędzasz na biletach albo benzynie do samochodu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze