fbpx

„Dni Konsultacji Stomatologicznych” na półmetku

123RF.com

Ponad 1000 Polaków skorzystało już z bezpłatnych porad stomatologicznych w ramach I edycji ogólnopolskiej kampanii „Dni Konsultacji Stomatologicznych”. W pierwszym miesiącu akcji mobilny gabinet odwiedził Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz, Kraków oraz Łódź. Akcja potrwa do 21 sierpnia br. i zakończy się w Warszawie.
Stomatolodzy prowadzący konsultacje w ramach akcji podkreślają, że Polacy wciąż niedostatecznie dbają o higienę jamy ustnej. Wśród najczęstszych zaniedbań pacjentów wymieniają, m.in. nieodpowiednie i zbyt krótkie szczotkowanie zębów czy zbyt późno podjęte leczenie stomatologiczne. Mogą one prowadzić do rozwoju chorób dziąseł czy nadwrażliwości zębów. Pojawia się też wiele osób z protezami zębowymi. Osoby te mogą liczyć na konsultację lekarską w zakresie prawidłowego użytkowania protez zębowych. Wielu Polaków korzystających z konsultacji w ramach kampanii wymaga specjalistycznej opieki stomatologicznej. Pacjenci, u których lekarz stomatolog zauważy niepokojące objawy, są kierowani na dalsze konsultacje w ich mieście.

„Dni Konsultacji Stomatologicznych” to pierwsza i jedyna tego typu inicjatywa, która tak wyczerpująco podejmuje tematykę profilaktyki chorób i kompleksowej higieny jamy ustnej. Merytoryczny patronat nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Partnerem akcji są marki Sensodyne, Parodontax oraz Corega.

Terminy i miejsca kolejnych badań:

  • Wrocław 22 – 24 lipca – Galeria Dominikańska
  • Czeladź 29 – 31 lipca – Galeria M1
  • Katowice 5 – 7 sierpnia – Galeria Silesia
  • Marki 12 – 14 sierpnia- Galeria Marki
  • Warszawa 19 – 21 sierpnia – Galeria Złote Tarasy

Kampania rozpoczęła się 17 czerwca i potrwa do21 sierpnia br.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie kampanii www.dnistomatologii.pl.