1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Artykuły Sponsorowane
  4. >
  5. Moda na rower

Moda na rower

fot. materiały prasowe
Zobacz galerię 5 Zdjęć
W krajach Beneluksu widok elegancko ubranej kobiety na rowerze nikogo nie dziwi. U nas ciągle hasło „rowerzystka” kojarzy się bardziej z pochyloną sylwetką ubraną w dres albo szorty - a przecież ten stereotyp już dawno się zdezaktualizował. Na rowerach miejskich jeżdżą aktorki, modelki i businesswoman, bo to świetna okazja, by subtelnie podkreślić swoją kobiecość. Podpowiadamy, co zrobić, żeby na dwóch kółkach prezentować się elegancko, oraz jak wybrać odpowiedni rower.

Aby wygodnie i bezpiecznie jeździć na rowerze, powinnyśmy zacząć od zakupu odpowiedniego dla nas modelu - najlepiej typu miejskiego. Dobry kobiecy rower będzie nieco mniejszy i lżejszy niż jego męski odpowiednik. Powinien też posiadać mocno obniżoną ramę ułatwiającą wsiadanie, zsiadanie i jazdę. Myśląc o naszej wygodzie, szukajmy roweru wyposażonego w szerokie, miękkie siodełko i biegi (najlepiej 3 przerzutki) dobrane tak, by można było podróżować nie przemęczając się i nie obciążając stawów kolanowych. Świetnym przykładem takich rowerów są jednoślady z serii City polskiego producenta - firmy KROSS, zaprojektowane specjalnie z myślą o kobietach.

Miejski szyk

Ale ergonomiczna konstrukcja nie powinna być jedyną zaletą nowoczesnego miejskiego jednośladu. Współczesny damski rower musi dobrze pasować do stylu właścicielki i podążać za trendami w modzie. Bardzo przydatne będą zabudowane osłony elementów ruchomych napędu - tak zwane dress guard - które chronią długie spódnice czy sukienki przed wkręceniem się w tryby i zabrudzeniem (dzięki czemu nie musimy rezygnować z odsłaniania nóg w upalne popołudnia).  Klasycznym przykładem tego typu roweru jest Kross Classico, zaprojektowany w stylu vintage. Prawdziwie damski rower poznamy też po kolorach, które zwykle nawiązują do trendów modnych w danym sezonie, jak również po dodatkach, takich jak kosze i bagażniki. Drobne, ale ozdobne detale w wykończeniu siodełek, dzwonków, sakw, saszetek i lamp pozwolą na dopasowanie wyglądu  roweru do naszego indywidualnego stylu.

Eko

Jazda na rowerze to samo zdrowie i wygoda przemieszczania, więc może warto się przesiąść? Decydując się na dojeżdżanie do pracy jednośladem, możemy zapomnieć o drożejącej benzynie, korkach czy zatłoczonych autobusach. Tym bardziej, że w naszych miastach z roku na rok powstaje coraz więcej nowoczesnych ścieżek rowerowych, znacznie ułatwiających podróżowanie. Dzięki temu rower stał się bardzo rozsądną alternatywą dla innych form miejskiego transportu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze