1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Pierwszy zwiastun „Chemii” Bartka Prokopowicza

Pierwszy zwiastun „Chemii” Bartka Prokopowicza

mat.pras.
mat.pras.
Na początku października do kin trafi film inspirowany wydarzeniami z życia Magdy Prokopowicz, prezes fundacji Rak'n'Roll, zmarłej w 2012 roku.

„Chemia” w reżyserii Bartka Prokopowicza miała swoją prapremierę podczas festiwalu w Karlowych Warach. Do polskich kin trafi 2 października 2015.

„Chemia” to opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci. Pomysłodawczynią filmu była zmarła w roku 2012 Magda Prokopowicz i jest on inspirowany jej historią. Twórcy zastrzegają jednak, że nie jest to obraz biograficzny, lecz uniwersalna historia o miłości.  W główną rolę wcieliła się  Agnieszka Żulewska. Obok niej występują m.in. Tomasz Schuchardt, Danuta Stenka, Mirosław Baka, Anna Cieślak i Tomasz Sapryk.

Magda Prokopowicz w wieku 27 lat zachorowała na raka piersi. Walczyła z chorobą, będąc  w ciąży. Przeszła chemioterapię i urodziła zdrowe dziecko. Doświadczyła wszystkich etapów choroby, nauczyła się otwierać zamknięte drzwi i odkryła, jak ważne w walce z rakiem jest pozytywne myślenie.

Założyła fundację Rak’n’Roll. Wygraj życie! Magda przegrała swoją walkę o życie, ale dla chorych na raka i ich bliskich jest symbolem walki o jakość życia osób dotkniętych chorobą nowotworową.

O Magdzie Prokopowicz opowiada książka „Magda, miłość i rak. Magdalena Prokopowicz. O życiu, śmierci… I o nadziei”. Znalazły się tu rozmowy Aliny Mrowińskiej z Magdą Prokopowicz, jej mężem – Bartkiem Prokopowiczem, psychoonkologiem dr Mariolą Kosowicz, a także zapiski samej Magdy Prokopowicz.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze