1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Festiwal Marii Czubaszek w Polanicy-Zdroju

fot. Jan Oborski
fot. Jan Oborski
„Cały Kazio”- to festiwal dobrego słowa i znakomitej muzyki czyli trzydniowe wydarzenie inspirowane twórczością Marii Czubaszek skupiające szereg imprez promujących polską kulturę.

„Cały Kazio”- to festiwal dobrego słowa i znakomitej muzyki czyli trzydniowe wydarzenie inspirowane twórczością Marii Czubaszek skupiające szereg imprez promujących polską kulturę. Koncerty, spektakle, konkursy, warsztaty, Klub Książki Rozumnej - to wszystko przy udziale najznamienitszych postaci polskiej sceny muzycznej, kabaretowej i teatralnej. „Cały Kazio”, ubrany w intelektualno-satyryczny płaszczyk, z założenia ma promować „inteligentne polskie słowo" i dobrą muzykę na wysokim poziomie wykonawczym. Linię muzyczną stanowi szeroko rozumiany jazz i piosenka z „tekstem”.

Koncertom w Teatrze Zdrojowym towarzyszy szereg dodatkowych wydarzeń, organizowanych w różnych przestrzeniach Parku Zdrojowego na które wstęp jest niebiletowany. Są to mi.in: niezwykłe warsztaty o różnorodnej tematyce w ramach Strefy Zwierciadła, turniej scrabble z artystami, dancing pod gwiazdami, Salon Poezji oraz  spotkania autorskie. "Kultura rozumna" będąca kwintesencją twórczości artystów zapraszanych na Całego Kazia sprawia, że odbiorcami festiwalu jest ta część społeczeństwa, która ma świadomość, że bez kultury żaden naród nie przetrwa. Festiwal już na stałe wpisał się w krajobraz wydarzeń artystycznych ziemi kłodzkiej.

IV edycja festiwalu CAŁY KAZIO: 13-15 października 2017 wystąpią: Stanisława Celińska, Kayah, Wojciech Waglewski, Artur Andrus, Andrzej Dąbrowski, Mariusz Kiljan, Paweł Domagała, Sorry Boys, Michał Kempa oraz Goście Specjalni: Wojciech Karolak i Bohdan Łazuka.

Więcej informacji pod linkiem

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze