1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

"Wieża. Jasny dzień" Jagody Szelc na Berlinale 2018

Jagoda Szelc pokaże swój film na tegorocznym Berlinale.

Film pt. "Wieża. Jasny dzień" został nagrodzony podczas 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni Nagrodą za Debiut Reżyserski, Nagrodą za Najlepszy Scenariusz oraz Nagrodą Onetu "Odkrycie festiwalu" dla Jagody Szelc. Młoda reżyserka okazała się być objawieniem polskiej kinematografii, a jej spojrzenie na film, świeże, zaskakujące i intrygujące. Debiut Szelc został nagrodzony także tegorocznym Paszportem Polityki.

Teraz, nie tylko Polacy będą mieli okazję podziwiać "Wieżę. Jasny dzień" . Już 15 lutego 2018 roku rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie i to właśnie tam thriller Szelc zostanie zaprezentowany w sekcji Forum, która obejmuje obrazy awangardowe, eksperymentalne, z pogranicza sztuk wizualnych oraz kina.

Ludzie się boją interpretować, Wajda powiedział kiedyś, że jak widz nie rozumie to się obraża. Może to jest prawda, ale dlaczego powtarzać bez przerwy, że trzeba robić filmy, które widz rozumie. Niech widz zacznie uważać, że jego interpretacja jest tak samo dobra jak moja - mówi Szelc o swojej twórczości

"Wieża. Jasny dzień" od 23 marca 2018 w kinach. Wielkie gratulacje dla Jagody Szelc. Trzymamy kciuki!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze