1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Mikromusic pokazał teledysk do utworu „Oczko”

Mikromusic pokazał teledysk do utworu „Oczko”

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
8 września miała miejsce premiera animowanego klipa do piosenki „Oczko” zespołu Mikromusic. Teledysk i jego autorka Eliza Płocieniak-Alvarez walczyli także w miniony weekend o nagrodę festiwalu Yach Film w kategorii animacja.

Nu-jazzowy zespół Mikromusic po kilku miesiącach oczekiwania dzieli się z fanami wyśmienitym teledyskiem do kolejnego singla z albumu „Sova”. To intrygujący, poklatkowy klip do piosenki „Oczko” – animowano-plastelinowa wariacja na temat kobiecości. Jest to też pierwszy animowany klip w historii Mikromusic.

Wszyscy w zespole niecierpliwie czekaliśmy na premierę. Ostatnie szlify nad obrazem odbywały się o dziwo w Japonii, gdzie przeprowadzana była postprodukcja. Zrobiło się więc międzynarodowo – zdradza Natalia Grosiak, wokalistka zespołu. Autorką i realizatorką klipu jest wrocławianka Eliza Płocieniak-Alvarez. Artystka, z wykształcenia iberystka, sztuki animacji filmowej uczyła się w cenionym łódzkim studio Se-ma-for oraz w Szkole Filmowej w Madrycie. Teledysk powstał we współpracy ze studiem Box Postproduction.

Co ciekawe, jeszcze przed oficjalną premierą, klip zobaczyli selekcjonerzy festiwalu Yach Film i zdecydowali o jego nominacji w tegorocznym konkursie w kategorii Animacja. „Oczko” walczyło zatem w tym roku o Yacha – najważniejszą nagrodę polskich wideoklipów! Zwycięzcą został jednak inny klip – „Zabawki” do utworu Bajzla autorstwa Moniki Kuczynieckiej.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze