1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. 6. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej TrotuArt

6. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej TrotuArt

fot. materiały prasowe
W tym roku VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej TrotuArt odbędzie się w ostatni weekend września (24-25).

Zapowiada się bardzo ognisty festiwal, gdyż gwiazdą tegorocznej edycji będzie niekonwencjonalna grupa teatralna Burnt Out Punks rodem ze Szwecji, która pali wszystko co da się podpalić. W krótkim czasie zajmują otaczającą ich przestrzeń, również powietrzną. Szalonym popisom cyrkowym towarzyszy iście diabelskie poczucie humoru oraz punkowa muzyka „miksowana na żywo” przez DJ Mustanga.

Przygotowaliśmy także dużo atrakcji  muzycznych. Będzie koncert na pile, na balafonach, oryginalnych instrumentach pochodzących z Afryki zagra francuski zespół muzyczny

La Complet’Mandingue, będziemy mieli okazję zobaczyć i posłuchać najmniejszej na świecie orkiestry banjo w wykonaniu artysty pochodzącego z Anglii, a także wsłuchać się we wspaniałe improwizacje muzyczne w wykonaniu polskiej grupy Street Brass.

W programie nie zabraknie spektakli teatralnych dla najmłodszych. Teatr Pinezka zaprezentuje dwa przedstawienia, w których publiczność ma wpływ na przebieg akcji i każdy może stać się na chwilę aktorem tego widowiska. Spektakle Teatru Pinezka to wybuchowa mieszanka klaunady, pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, szczudeł, żonglerki piłkami, maczugami, kółkami, diabolo, plucia ogniem, jazdy na monocyklu oraz improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku.

Festiwal odbywa się w najbardziej uczęszczanych miejscach Łodzi (pasaże wzdłuż ulicy Piotrkowskiej, na Rynku Starego Miasta i na Rynku Manufaktury) i jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych ( widowiska są bezpłatne).

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze