1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

"The Value of Good Design" wystawa poświęcona przedmiotom codziennego użytku w MoMA

Museum of Modern Art w Nowym Jorku nie przestaje zaskakiwać coraz ciekawszymi wystawami. Od 10 lutego podziwiać będziemy mogli legendarne przedmioty jeszcze z przedwojnia aż do czasów zburzenia Muru Berlińskiego i upadku zimnej wojny.

Podczas najnowszej wystawy, którą oglądać będzie można w nowojorskim muzeum aż do końca maja, znajdą się przedmioty codziennego użytku, które bez wątpienia możemy nazwać sztuką. "The Value of Good Design" to zbiór mebli, urządzeń, ceramiki, elektroniki, zabawek, grafik itp., które zyskały miano "dobrych projektów".

Te przedmioty-symbole to nie tylko świetne wzory sztuki użytkowej, ale także znak tamtych czasów, gdy różnice społeczne i gospodarcze odbijały się nie tylko na stosunkach politycznych i naszym codziennym życiu, ale także... na produktach, designie, projektach architektonicznych.

Wśród eksponatów znajdziemy m.in. takie cuda jak kultowy Fiat 500, telewizory Sony, aparat fotograficzny Werra oraz wiele innych, niektórym dobrze znanych produktów, dla innych stanowiących już wyłącznie historyczne tło.

Wystawa potrwa od 10 lutego do 27 maja i będzie można zobaczyć ją w Museum Of Modern Art w Nowym Jorku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze