1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Smakując dźwięki świata… Impreza promująca piątą część kultowej kompilacji "Pieprz i Wanilia"

Smakując dźwięki świata… Impreza promująca piątą część kultowej kompilacji "Pieprz i Wanilia"

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Muzyka z najodleglejszych zakątków globu, bhangra, azjatycki chill out, rytmy afrykańskie oraz arabskie – najgorętsze egzotyczne dźwięki zagoszczą 28 września w warszawskiej Restauracji Lemongrass.

Impreza będzie promować piątą edycję popularnej kompilacji „Pieprz i Wanilia” autorstwa Stanisława Trzcińskiego, który już od ponad sześciu lat serwuje słuchaczom wysmakowane brzmienia z całego świata. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Jazzy2, zabawę do rana przy najlepszej muzyce klubowej zapewni Cpt. Sparky.

„Pieprz i Wanilia vol. 5 - The Best of Lounge Music” to muzyczna wyprawa po wielu gatunkach muzyki z najbardziej odległych zakątków całego globu. Na dwóch płytach, oprócz utworów w pełni egzotycznych, znajdują się również takie wielkie przeboje jak: Papa Was a Rolling Stone, Smells Like Teen Spirit, Strawberry Fields Forever, La Bamba, If I Ever Loose My Faith In You czy It’s a Man`s World w zaskakujących aranżacjach. Tym razem muzyczną podróż rozpoczyna Natalie Cole, a kończy seria hinduskich przebojów gatunku zwanego bhangra oraz azjatycki chill out. W środku zaś znajdują się wszelkie smaki muzyczne, choćby arabskie, afrykańskie czy latynoskie.

</a>

Album „Pieprz i Wanilia vol. 5” wydawany przez STX Records (Grupa STX JAMBOREE) wspólnie z EMI Music Poland to ponad 160 minut muzyki z pograniczna soulu, nu jazzu i chill outu z domieszką rozmaitych etnicznych brzmień. Seria doczekała się już dwóch złotych płyt. Stanisław Trzciński, autor i pomysłodawca serii „Pieprz i Wanilia” mówi: Ogromnie cieszy mnie, że dzięki tej serii mogłem połączyć swoje dwie największe pasje – muzykę i podróże. Owocem tego zamiłowania jest właśnie „Pieprz i Wanilia”.       

Impreza promująca kompilację jest kolejną z serii popularnych eventów muzycznych organizowanych przez wydawcę płyty STX Records, gromadzących wielbicieli muzyki etno i lounge. Tym razem w trakcie wieczoru usłyszymy grupę Jazzy2, którą tworzą Krystyna Durys (wokal) i Ryszard Łyczko (piano). Ta charyzmatyczna dwójka muzyków dostarcza niezapomnianych wrażeń wszystkim, którzy cenią sobie wysoki poziom wykonania, ciekawe interpretacje utworów oraz klasykę jazzu. W ich repertuarze, oprócz standardów muzyki jazzowej, znajdziemy również jazzowe interpretacje przebojów Lionel'a Richie, The Beatles oraz słynne musicale, kołyszące bossa novy i polskie piosenki z lat 20. i 30. XX wieku. Jazzy2 koncertowało z sukcesem między innymi w Niemczech i Holandii, a aktualnie skupia się na przygotowaniu swojej debiutanckiej płyty. Na imprezie artyści wystąpią w poszerzonym specjalnie z tej okazji składzie: do muzyków dołączą ceniony klarnecista i saksofonista Edward Rykaczewski, który grał m.in. z Paulem Anka podczas jego trasy w Polsce, oraz perkusista Mariusz Przybylski, związany przez wiele lat z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Podczas wieczoru gościom towarzyszyć będzie również muzyka z kompilacji „Pieprz i Wanilia vol. 5”, wprowadzająca egzotyczny i relaksujący nastrój. Różnorodność, interesujący repertuar oraz wyszukane aranżacje to największe atuty tej serii. Na koniec energetyzującą muzykę taneczną zapewni jeden z najlepszych warszawskich dj’ów – Cpt. Sparky.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze