1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Zaprezentowano oficjalny plakat 72. Międzynarodowego Festiwalu w Cannes

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Festiwal w Cannes to jeden z najbardziej prestiżowych i największych festiwali filmowych na świecie. To właśnie wtedy przyznawane są tzw. Złote Palmy za najlepsze filmy ubiegłego roku. W tym roku wydarzenie rozpocznie się 14 maja i potrwa ponad 10 dni.

Dziś udostępniono plakat zapowiadający tegoroczną ceremonię.

Kilka dni przed oficjalnym ogłoszeniem filmów, które wezmą udział w tegorocznym konkursie o Złotą Palmę, organizatorzy pokazali światu oficjalny plakat 72. Międzynarodowego Festiwalu w Cannes. Został on poświęcony jednej z największych francuskich reżyserek - Agnes Vardzie.

Agnes Varda to postać znana przede wszystkim jako jedna z głównych przedstawicielek awangardowego nurtu Nowej Fali. Plakat przedstawia zmarłą niedawno reżyserkę, która stoi na plecach technika i która kręci film. Okazuje się, że jest to prawdziwe zdjęcie, które zrobione zostało w 1954 roku, gdy Agnes kręciła jeden z jej filmów -  La Pointe Courte. 

 

Tegoroczny festiwal niewątpliwie będzie swego rodzaju uhonorowaniem życia i twórczości artystki, która zmarła pod koniec marca. Samo wydarzenie w tym roku rozpocznie się seansem najnowszego filmu Jima Jarmuscha The Dead Don’t Die.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze