1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Akademia Walki z Rakiem - IV Koncert Charytatywny

Akademia Walki z Rakiem - IV Koncert Charytatywny

2.10.2011 r. o godz. 18 w Filharmonii Wrocławskiej odbędzie się IV Koncert Charytatywny połączony z wernisażem grafik prof. Romana Kowalika nauczyciela akademickiego wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i wystawą fotografii Teresy Szczęsnej-Grotowskiej pt. „Cztery rzęsy”.

Bohaterkami zdjęć są wrocławskie pacjentki „Akademii Walki z Rakiem”. Poetka Teresa Szczęsna-Grotowska tak mówi o tym przedsięwzięciu: „Postanowiłam pokazać światu, że kobiety boleśnie dotknięte przez chorobę, która próbuje odcisnąć piętno na ich ciałach i urodzie, są wciąż warte uwagi i normalnych kontaktów, interesujące, atrakcyjne, niepowtarzalne. Zależy mi, żeby ludzie dostrzegli, że mimo choroby nie utraciły nic ze swej kobiecości. Chciałam dodać im ducha, by potrafiły wyjść do ludzi, nie obawiając się ich spojrzeń czy reakcji. Ważną rolę w tym procesie odegrała fachowa pomoc Joanny Stawińskiej - wizażystki, którą zaprosiłam do współpracy. Projektowi od początku towarzyszyło wiele emocji, i to po obu stronach obiektywu. Odebrałam to jako cenne doświadczenie, które doprowadziło do wspaniałego, wzruszającego dla obu stron, autentycznego spotkania.

Tytuł wystawy „Cztery rzęsy” pochodzi z opowieści jednej z portretowanych – Ani. Bardzo przeżyła utratę włosów po chemioterapii. Zostały jej tylko cztery rzęsy. Codziennie patrzyła w lustro, czy jeszcze są…”

Całkowity dochód z koncertu oraz z aukcji grafik przeznaczony będzie na działalność statutową Dolnośląskiego Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji.

Dolnośląskie Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji (DCPiR) od 5 lat realizuje program nieodpłatnej pomocy psychologicznej i rehabilitacyjnej dla chorych onkologicznie mieszkańców Wrocławia. DCPiR jest jedyną na Dolnym Śląsku fundacją psychoonkologiczną realizującą założenia ogólnopolskiego projektu „Akademia Walki z Rakiem”.

Program „Akademia Walki z Rakiem” jest współfinansowany przez Urząd Miasta Wrocławia.

Serdecznie zapraszamy na koncert i gorąco prosimy Państwa do przyłączenia się do akcji. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie finansowe działalności i sponsoring organizowanego koncertu i wystaw.

Fundacja Dolnośląskie Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji we Wrocławiu 58124019941111001036482499 Darowizna na rzecz Fundacji Dolnosląskie Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze