1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Spotkanie” - premiera spektaklu z Dorotą Landowską i Joanną Szczepkowską

„Spotkanie” - premiera spektaklu z Dorotą Landowską i Joanną Szczepkowską

4 lutego w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu odbędzie się premiera spektaklu „Spotkanie”.

Fabuła Sztuki jest oparta na konfrontacji dwóch kobiet, które łączy miłość do jednego mężczyzny. Do Madeleine Palmer przybywa z niespodziewaną wizytą Frances Beale. Madeleine jest byłą pracowniczką muzeum, która porzuciła wielkomiejski gwar i osiedliła się na wyspie. Natomiast mieszkająca w dużym mieście Frances jest powieściopisarką. Obie kobiety kochały kiedyś tego samego mężczyznę – Martina.

Spotkanie dwóch kobiet to nie tylko retrospekcja ich życia, ale też analiza różnych, często błahych, decyzji, które mają wielki wpływ na to, kim się stajemy i jak toczą się nasze losy.

W rolach głównych zobaczymy Dorotę Landowską oraz Joannę Szczepkowską.

Oto co Joanna Szczepkowska mówi o spektaklu:

- Ta sztuka urzekła nas swoją delikatnością i wewnętrznym rytmem. To, co wywiązuje się między dwiema kobietami jest niezależne od tego co mówią. Tylko od nas zależy jaką aurę będzie miało ich spotkanie. To trochę jak improwizacja znanego motywu jazzowego. Dlatego poprosiłyśmy o współpracę wybitego muzyka – Jarka Śmietanę.

Chcemy opowiedzieć o spotkaniu dwóch zupełnie różnych kobiet. O sile zauroczenia. O zazdrości. O tym, ile w nas wszystkich jest sprzecznych uczuć. Chcemy się spotkać po prostu.

Dwie kobiety, które choć się nie znają to jednak spędziły część życia myśląc o sobie – łączył je związek z tym samym mężczyzną. Teraz obie samotne postanowiły porozmawiać... Może wystarczy poznać się bliżej, żeby nienawiść zmieniła się w przyjaźń?

Akcja sztuki rozgrywa się na wyspie, blisko morza i choć to pozornie nie ma znaczenia, w spotkaniu dwóch kobiet są przypływy i odpływy wielkich i małych emocji.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze