1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Rozdano Paszporty Polityki

Rozdano Paszporty Polityki

We wtorek 17 stycznia w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się gala rozdania Paszportów Polityki

Wyróżnienia przyznawane są w 6 dziedzinach: film, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka rozrywkowa, literatura.

W kategorii FILM nagrodzono Rafaela Lewandowskiego za obraz "Kret".

W kategorii MUZYKA POPULARNA przyznano dwa wyróżnienia. Dla Macieja Szajkowskiego "za pomysły odświeżające polską tradycję w najlepszy z możliwych sposobów" oraz dla Julii Marcell "za udowodnienie, że karierę w muzyce pop można robić samodzielnie i na własnych zasadach".

W kategorii SZTUKI WIZUALNE paszport otrzymał Nicolas Grospierre "za prace, w których odnajduje w otaczającym nas świecie nowe walory intelektualne i emocjonalne"

W kategorii LITERATURA nagrodę odebrał Mikołaj Łoziński "za oryginalną formę i za przypomnienie, że nie ma lepszego tematu literackiego niż rodzina".

W kategorii MUZYKA POWAŻNA wyróżnienie przyznano skrzypaczce Aleksandrze Kuls "za szczerość i radość muzykowania, za naturalne emocje wyrażane w grze".

W kategorii TEATR nagrodzono twórcę spektaklu "Życie seksualne dzikich" Krzysztof Garbaczewski "za nieoczywiste operowanie materia sceniczną, za zmysł przygody, improwizacji, zespołowości".

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze