1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. W ustach sól

W ustach sól

"W ustach sól", tłumaczenie: Magdalena Koziej, Wydawnictwo Prószyński i S-ka
„W ustach sól” to hipnotyzująca opowieść, snuta w rytmie uderzających o brzeg fal, o tym, czym jest morze dla nas. W tle historia kobiet, międzypokoleniowych więzi, charakternej babki, ciąży i macierzyństwa. Dzika szkocka przyroda, mity i legendy, szanty, morskie pejzaże.

Ta książka to spacer nad brzegiem morza z Turnerem, Szekspirem, poetami epoki romantyzmu i śpiewającymi szanty morskimi wilkami. To oda do oceanów - do kobiet, które straciły bliskich na skutek sztormowych fal, do stworzeń zamieszkujących morskie głębiny, do plażowiczów, do wielbicieli morskich kąpieli i pływaków, do żeglarzy stawiających czoło zdradliwym morskim prądom a nawet do syren.

Tak Justyna Bargielska napisała w rekomendacji:
„Ta książka zabiera nas w dziwną podróż: między przypływem a odpływem, między jeszcze-nie a już-tak, między umieraniem a narodzinami. Statek matka kołysze się na falach, które równie łatwo potrafią dawać ukojenie, jak sprowadzać zagładę. Tę opowieść o kobiecej miłości do morza, w którą autorka wirtuozersko wplotła intymną historię swoją i bliskich jej kobiet, cudownie się czyta – zarówno sercem, jak i głową. Tak bowiem silne są czary Ateny i Afrodyty, którym poddała się Charlotte Runcie i które za pomocą tej książki rzuca na swoich czytelników.”

„W ustach sól”, Charlotte Runcie, tłumaczenie: Magdalena Koziej, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera 12 sierpnia. Do kupienia na empik.com

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze