1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Johnny Depp powraca jako Ludwik XV – znamy szczegóły filmu „Jeanne du Barry”

Johnny Depp zagra główną rolę w najnowszym filmie francuskiej aktorki, reżyserki i scenarzystki Maïwenn Le Besco. (Fot. Marilla SiciliaArchiwum/Zuma Press/Forum)
Od lipca trwają prace na planie dramatu historycznego „Jeanne du Barry”, w którym po długiej przerwie wystąpi Johnny Depp. Zobaczymy go w roli Ludwika XV. Będzie to pierwszy większy angaż Deppa po przerwie związanej z głośnym skandalem przy okazji rozstania aktora z Amber Heard. U jego boku stanie Maïwenn Le Besco, odpowiedzialna także za reżyserię. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie aktora w stroju francuskiego króla.

Od kilku lat Johnny Depp walczy o swoje dobre imię z byłą żoną Amber Heard oraz brytyjską gazetą „The Sun”, na łamach której oskarżono go o przemoc względem ekspartnerki. Przez ten czas jego działalność aktorska ograniczała się do minimum, nie dostawał propozycji pracy przy dużych filmowych projektach, a w niektórych kręgach branżowych jego nazwisko zostało całkowicie skreślone, jak w przypadku serii filmów „Fantastyczne zwierzęta” – Depp został zmuszony przez Warner Bros. do opuszczenia obsady w kontynuacji serii. Dobrą reputację jako aktor Depp zachował jednak w Europie, gdzie w zeszłym roku został nagrodzony przez największe festiwale, w tym San Sebastian i Karlowe Wary.

Środowisko filmowe postanowiło dać mu kolejną szansę. Johnny Depp zagra bowiem główną rolę w najnowszym filmie francuskiej aktorki, reżyserki i scenarzystki Maïwenn Le Besco (znana z filmów: „Poliss”, „Piąty element”, „Leon zawodowiec”, „Blady strach”, wyreżyserowała m.in. film „DNA”). Aktor wcieli się w rolę króla Ludwika XV, znanego pod przydomkiem Ukochany, który rządził Francją od 1715 do 1774 roku. Co ciekawe, na ekranie Deppowi będzie partnerowała sama Maïwenn, która zagra kochankę króla Jeanne du Barry, ściętą podczas rewolucji francuskiej.

Niedawno pojawiło się pierwsze zdjęcie Johnny'ego Deppa jako Ludwika XV.

Szczegóły filmu „Jeanne du Barry”

Chociaż nie ma jeszcze oficjalnego opisu fabuły, wiadomo, że film będzie opowiadał o tytułowej Jeanne du Barry (Maïwenn) – francuskiej kurtyzanie i kochance króla, która została stracona na gilotynie podczas rewolucji francuskiej. Film nakreśli także losy Ludwika XV, w którego wcieli się Johnny Depp. Obok nich na ekranie pojawią się: Benjamin Lavernhe, Pierre Richard, Melvil Poupaud, Noémie Lvovsky, Pascal Greggory i India Hair.

Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się w Paryżu pod koniec lipca i mają potrwać 11 tygodni. Część scen zostanie nakręcona w pałacu w Wersalu. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale wiele wskazuje na to, że film będziemy mogli oglądać już w 2023 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze