1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

O relacjach, ambicjach i zranionych uczuciach. „Piosenki o miłości” uderzają w najczulsze struny

„Piosenki o miłości” to subtelna opowieść o relacjach, ambicjach i uczuciach pokolenia millenialsów. W rolach głównych hipnotyzujący Tomasz Włosok i znakomita debiutantka Justyna Święs. (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 8 Zdjęć
„Piosenki o miłości” to słodko-gorzka opowieść o relacjach, wielkim talencie i konflikcie pokoleń. Romantyczna, pełna emocji, wrażliwości, liryzmu i indie-popowych utworów. W rolach głównych Tomasz Włosok oraz debiutująca na wielkim ekranie Justyna Święs z zespołu The Dumplings.

„Piosenki o miłości” okazały się jednym z największych przebojów ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i wielkim zwycięzcą Konkursu Filmów Mikrobudżetowych. Debiut Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina. Słodko-gorzki jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam, gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Z pewnością zachwyci fanów „Frances Ha”, „Once”, „Narodzin gwiazdy” czy „Przed wschodem słońca”, do których jest porównywany przez krytykę.

(Fot. materiały prasowe)

(Fot. materiały prasowe)

Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

(Fot. materiały prasowe)

Film Tomasza Habowskiego to także opowieść o kobiecej walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Debiutująca na dużym ekranie Justyna Święs, wokalistka i autorka tekstów zespołu The Dumplings, wykreowała postać, która łączy niesamowity talent z równie potężnym brakiem wiary w siebie. Ale „Piosenki o miłości” śpiewane są w duecie: Święs i świetny w roli pogubionego chłopaka Tomasz Włosok („Boże Ciało”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”) tworzą elektryzującą parę, między którą emocje przeskakują jak iskry. Wokół nich orbitują gwiazdy kina i sceny muzycznej: Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski i Iga „Ofelia” Krefft. Fantastyczną, utrzymaną w klimacie indie-pop muzykę, skomponował Kamil „Holden” Kryszak, twórca współpracujący między innymi z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki. Słowa napisał natomiast sam reżyser filmu, Tomasz Habowski.

„Piosenki o miłości” w kinach od 25 marca.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze