1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Najlepsze filmy na poprawę humoru w programie Millennium Docs Against Gravity online

„Dziewczyny z kalendarza” to film o „dojrzewaniu do złotego wieku”. (Fot. materiały prasowe)
„Dziewczyny z kalendarza” to film o „dojrzewaniu do złotego wieku”. (Fot. materiały prasowe)
Filmy z tegorocznego programu Millennium Docs Against Gravity są dowodem na to, że kino dokumentalne to także opowieści lekkie i zabawne, będące zastrzykiem pozytywnej energii i motywujące do działania. Podczas części online festiwalu zobaczyć możecie feel-good movies, których bohaterki i bohaterowie zarażają entuzjazmem i miłością do życia oraz inspirują swoją pasją. Oto 5 filmów na poprawę humoru, których nie możecie przegapić. Poleca Agata Dawid z działu komunikacji, która zajmuje się także całoroczną platformą vod.mdag.pl.

„Dziewczyny z kalendarza”, reż. Maria Loohufvud, Love Martinsen

Film o „dojrzewaniu do złotego wieku”. Oglądamy zespół taneczny seniorek z Florydy, które pragną udowodnić, że wiek to tylko liczba. Tańczące jednorożce mają zjawiskowy makijaż i kostiumy, świetną choreografię i zachwycają osobowością, entuzjazmem i miłością do życia. Za sprawą szczerych rozmów film ukazuje wyzwania kobiet po sześćdziesiątce.

„Misja: szczęście”, reż. Louie Psihoyos, Peggy Callahan

Poruszający film zainspirowany bestsellerową pozycją „The Book of Joy”. Ukazuje spotkania dwóch wielkich myślicieli uhonorowanych Pokojową Nagrodą Nobla – Dalajlamy i Desmonda Tutu. Obydwaj nazywali siebie „uszczypliwymi braćmi” i pokazywali, jak zachować pozytywne nastawienie do siebie w świecie, który nie skłania do optymizmu. Szczery uśmiech, oparcie się na nauce i wzajemny szacunek to podstawa dla tych dwóch wybitnych moralnych autorytetów, uczących nas, jak żyć w coraz bardziej niespokojnym świecie.

„Młody Platon”, reż. Neasa Ní Chianáin, Declan McGrath

Pan McArevey jest natchnionym dyrektorem katolickiej szkoły dla chłopców w jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic w Belfaście, w Północnej Irlandii. Kocha Elvisa Presleya i uczy swoich podopiecznych jak za pomocą mądrości starożytnych Greków docierać do własnych uczuć, leczyć pesymizm, agresję i historycznie uwarunkowaną rozpacz.

„Pewnego razu w Ugandzie”, reż. Cathryne Czubek, Hugo Perez

Dwóch mężczyzn, pochodzących z różnych światów, zbliża miłość do kina akcji. Issac Nabwana, reżyser nazywany „afrykańskim Tarantino” i Alan Hofmanis, programer festiwali z Nowego Jorku, wspólnie realizują filmy z budżetem 200 dolarów, czasami cztery naraz, w slumsach Kampali, stolicy Ugandy. W ich filmach grają sąsiedzi i przyjaciele. Alan dostrzega talent Isaaca i chce pokazać jego dokonania światu.

„Wulkan miłości”, reż. Sara Dosa

W napisach na początku filmu pojawiają się wulkany z ich poetyckimi i równocześnie groźnymi nazwami. To celowy zabieg, bo ten film to prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo Katii i Maurice’a Krafftów oraz wielbione przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali do wszystkich wulkanów, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie.

Część online 19. Millennium Docs Against Gravity odbywa się w dniach 24 maja-5 czerwca na stronie .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze