1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Nowości HBO Max na sierpień 2022 – lista tytułów

Kadr z serialu „Ród smoka” (Fot. materiały prasowe)
Sierpień w HBO Max będzie miesiącem bardzo gorącym. To właśnie w nadchodzących tygodniach za sprawą nowego serialu HBO „Ród smoka” zapanuje ogień. Jednak nie tylko fani świata fantasy znajdą coś dla siebie. Z nowym sezonem powróci „Miasto na wzgórzu” – serial kryminalny z Kevinem Baconem oraz Aldisem Hodgem w rolach głównych. Z nowymi kłopotami zmagać się będą też Martin Freeman oraz Daisy Haggard w serialu „Rodzice”. Nie zabraknie też tytułów znanych i lubianych, jak „Statyści”, „Biuro” (US) czy kolejne sezony „Ostrego dyżuru”.

Nowości HBO Max sierpień 2022. Lista tytułów

Programy i seriale

„Miasto na wzgórzu” – trzeci sezon serialu kryminalnego. Po odejściu z FBI i wrzuceniu swojej odznaki do wody Jackie Rohr dostaje od losu nową szansę i zostaje zatrudniony jako ochroniarz zamożnej rodziny. Wszystko idzie dobrze do czasu, gdy tajemnice zaczynają wychodzić na światło dzienne. Premiera: 1 sierpnia.

„Fortitude” – trzymający w napięciu serial, którego akcja toczy się w bardzo niecodziennym miejscu – małym górniczym miasteczku położonym za kołem podbiegunowym. Fortitude jest bardzo spokojnym i bezpiecznym miejscem. Wszystko zmienia się, kiedy jednym z najbezpieczniejszych miejsc na Ziemi wstrząsa brutalna zbrodnia. Premiera: 1 sierpnia.

„Branża II” – drugi sezon serialu HBO o świecie wielkiej finansjery z perspektywy ambitnych dwudziestolatków. Spojrzenie na świat międzynarodowych finansów oczami ambitnych dwudziestolatków walczących o swoją przyszłość. Premiera: 2 sierpnia.

„Statyści” + „Statyści, wydanie specjalne” – scenarzystami i reżyserami serialu są Ricky Gervais i Stephen Merchant, twórcy serialowego hitu „Biuro”. Tym razem zainteresowali się środowiskiem statystów, z definicji przyciągającym ludzi o wygórowanych ambicjach artystycznych, niekoniecznie popartych talentem. Premiera: 2 sierpnia.

„Gość z Ameryki” – czteroczęściowy miniserial przedstawiający historię imponującej podróży byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Theodore'a Roosevelta, próbującego zdobyć ostatnią nieodkrytą rzekę w Brazylii: River of Doubt. Podczas tej niebezpiecznej podróży Amerykaninowi towarzyszy brazylijski pionier i ekspert – pułkownik Cândido Rondon. Premiera: 2 sierpnia.

„Nastoletnia Euthanasia” – animowany serial Adult Swim; historia osadzona w niedalekiej przyszłości na Florydzie. Trophy Fantasy, wraz z nastoletnią córką Euthanasią („Annie”), bratem Petem i matką Babą zarządza domem pogrzebowym Tender Endings. Premiera: 3 sierpnia.

„Rodzice” – trzeci sezon serialu pokazującego paradoks, który zna każdy rodzic, chociaż nigdy się do tego nie przyzna – że jest gotowy oddać życie za swoje dzieci, ale czasem ma też ochotę je zabić. W głównych rolach Martin Freeman oraz Daisy Haggard. Premiera: 5 sierpnia.

„Morderca z Pembroke” – w 2006 roku detektyw postanawia ponownie otworzyć dwie nierozwiązane sprawy morderstw z lat 80. XX wieku. Śledztwo łączy je z szeregiem włamań. Zespół śledczy musi znaleźć więcej dowodów, zanim sprawca zostanie warunkowo zwolniony. Premiera: 5 sierpnia.

„Sherlock” – ulubiony detektyw świata wyłania się z mgły. Z błyskotliwym scenariuszem i niezapomnianymi występami aktorów wcielających się w role dwóch głównych bohaterów: Benedict Cumberbatch jako Sherlock Holmes oraz Martin Freeman jako Dr. John Watson. Premiera: 11 sierpnia.

„Ród smoka” – nowy serial HBO opowiadający o historię rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest „Gra o tron”. Serial na podstawie książki George’a R.R. Martina „Ogień i krew”. Premiera: 22 sierpnia.

„Ostry dyżur” – kultowy już serial opowiadający o pracy izby przyjęć fikcyjnego miejskiego szpitala County General i życiu jego oddanych lekarzy. W obsadzie m.in. Noah Wyle, Maura Tierney, Sherry Stringfield czy George Clooney. Premiera: 28 sierpnia.

„Biuro” (US) – serial oparty na popularnej brytyjskiej komedii odcinkowej pod tym samym tytułem. Akcja „Biura” koncentruje się na Dunder Mifflin – firmie ze Scranton w Pensylwanii zajmującej się papierem. Przy pomocy stylu mockumentary, znanego z oryginalnego formatu, serial przedstawia zmagania z losem biedaków pracujących w społecznie dusznym środowisku pod kierownictwem szefa z urojeniami (w tej roli świetny Steve Carell). Premiera: 30 sierpnia.

„Dziesięcioletni Tom” – nowy serial animowany Max Original opowiada o wzlotach i upadkach zwykłego chłopca, który ciągle dostaje błędne wskazówki od otaczających go dorosłych, bo oni przecież „chcą dobrze” – data premiery wkrótce zostanie ogłoszona.

Filmy

„Ukryte działania” – nieznana szerszej publiczności historia elitarnego zespołu czarnych matematyczek pracujących w NASA, które były mózgiem jednej z największych operacji w historii – wyniesienia na orbitę astronauty Johna Glenna. Premiera: 5 sierpnia.

„Zabójcza broń”, „Zabójcza broń 2”, „Zabójcza broń 3”, „Zabójcza broń 4” – seria filmów kryminalnych o dwóch gliniarzach z Los Angeles (w tych rolach Mel Gibson i Danny Glover), którzy podejmują się wielu trudnych i niebezpiecznych zadań. Premiera: 5 sierpnia.

„Dom ślimaków” – szukający ciszy i spokoju do pracy pisarz odwiedza górskie miasteczko i zakochuje się w lokalnej piękności. Jednocześnie zaczyna odkrywać przerażające tajemnice mieszkańców osady. Premiera: 5 sierpnia.

„Spotlight” – oparta na faktach opowieść o pracownikach gazety „Boston Globe”, którzy ujawnili ogromny skandal dotyczący molestowania dzieci i tuszowania spraw w lokalnej archidiecezji katolickiej, wstrząsając całym Kościołem. Premiera: 6 sierpnia.

„Pielgrzymi” – Indre i Paulius udają się do miasta, w którym Matas, brat Pauliusa i chłopak Indre, został zabity. Para próbuje prześledzić jego drogę z pobliskiego lotniska do bójki w barze – ale szybko przekonują się, że powrót do przeszłości nie jest łatwy. Premiera: 7 sierpnia.

„Cud” – młoda zakonnica wymyka się ze swojego klasztoru, aby załatwić pilną sprawą i nigdy nie wraca. Śledztwo policyjne w jej sprawie przynosi różne wskazówki i rewelacje, które prowadzą do poznania prawdy i odkrycia cudu. Premiera: 13 sierpnia.

„Poniedziałek” – dwójka mieszkających w Atenach Amerykanów spotyka się podczas letniego weekendu. Kiedy pobyt Chloe w Grecji dobiega końca, kobieta postanawia sprawdzić, czy łączące ich uczucie wytrzymać zderzenie z rzeczywistością. Premiera: 14 sierpnia.

„Meduza” – Mariana ma 21 lat i mieszka we wspólnocie wyznaniowej, gdzie stara się być idealną kobietą: piękną i posłuszną. Wieczorami ona i jej koleżanki wyrażają swoją religijność w inny sposób – polują na „rozwiązłe” kobiety i dają im nauczkę. Premiera 14 sierpnia.

„Gomorra” – pięć przeplatających się ze sobą narracji dokumentujących życie Toto, Roberto, Pasquale, Marco i Ciro oraz ich złożone relacje z Camorrą – neapolitańską mafią, której okrutny i brutalny świat przestępczy zdominowany jest przez korupcję. Film oparty jest na książce dziennikarza Roberto Saviano, która z dnia na dzień stała się bestsellerem w 2006 roku. Premiera: 22 sierpnia.

„Jackass Forever” – ulubiona ekipa bohaterów powraca na kolejną rundę zabawnych, szalenie absurdalnych i często niebezpiecznych numerów. W filmie Johnny i jego towarzysze przesuwają granicę jeszcze dalej. Premiera: 26 sierpnia.

„Resident Evil: Witajcie w Raccoon City” – niegdyś kwitnąca życiem siedziba giganta farmaceutycznego Umbrella Corporation, Raccoon City, jest teraz umierającym miastem… Grupa ocalałych musi współpracować, aby odkryć prawdę stojącą za tym upadłym miejscem. Premiera: 26 sierpnia.

Dla dzieci

„Teletubisie II” – premiera: 13 sierpnia.

„Obóz na wyspie IV” – premiera: 7 sierpnia.

„Masza i niedźwiedź IV” – premiera: 21 sierpnia.

Filmy i seriale dokumentalne

  • „Co się stało, Brittany Murphy?” – dwuczęściowy serial dokumentalny badający życie i karierę oraz tajemnicze okoliczności tragicznej śmierci Brittany Murphy, aktorki i wschodzącej gwiazdy lat 90. Serial wykracza poza teorie spiskowe i nagłówki gazet, prezentując nowe wywiady z osobami najbliższymi Brittany oraz nowe archiwalne materiały filmowe. Premiera: 5 sierpnia.


„Dzieci Katriny” – film dokumentalny HBO; jego reżyser Edward Buckles Jr. oferuje intymne spojrzenie na następstwa huraganu Katrina i jego wpływ na młodzież Nowego Orleanu. Całe pokolenie zmaga się z następstwami tragedii, która przedefiniowała ich dzieciństwo. Premiera: 25 sierpnia.

Źródło: materiały prasowe HBO Max

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze