1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Mija 8 lat od śmierci Anny Przybylskiej. Historię aktorki opowie dokument „Ania”

Anna Przybylska odeszła 5 października 2014 roku. (Fot. BEW Photo)
Była odważną, kochającą życie i spełniającą marzenia dziewczyną, która bez trudu utrzymywała równowagę pomiędzy życiem zawodowym i byciem osobą publiczną a życiem rodzinnym. O historii aktorki Anny Przybylskiej, która odeszła 8 lat temu, opowie pełnometrażowy dokument „Ania” w reżyserii Krystiana Kuczkowskiego i Michała Bandurskiego.

Twarz anioła i charakterystyczny głos były jej znakami rozpoznawczymi. Anna Przybylska, znana m.in. z serialu „Złotopolscy” oraz filmów „Ciemna Strona Wenus”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Sęp” czy „Bilet na księżyc”, była spełniona nie tylko pod kątem zawodowym, ale też prywatnym: jako mama, partnerka i przyjaciółka. W filmie Krystiana Kuczkowskiego i Michała Bandurskiego usłyszymy jej zaraźliwy śmiech, a aktorka sama opowie, czym były dla niej sukces, piękno i sens życia. Rodzina wspomni o tym, jaka była poza kamerami i jaką była mamą. Współpracownicy opowiedzą o jej pracy na planie i karierze zawodowej, przyjaciele natomiast o tym, jak ich zaskakiwała i z jakimi wspomnieniami ich zostawiła, gdy odeszła w 2014 roku.

Twórcy zaprezentują wywiady oraz niepublikowane dotąd materiały z prywatnych archiwów, dzięki którym zobaczymy niezwykły portret kobiety utrzymującej równowagę pomiędzy publicznym życiem zawodowym a życiem rodzinnym. Wspólne chwile z Anną Przybylską wspominać będą̨ m.in. jej partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, mama oraz siostra. Nie zabraknie też opowieści związanych z jej życiem i karierą we wspomnieniach reżysera Radosława Piwowarskiego oraz wielu aktorów: Katarzyny Bujakiewicz, Szymona Bobrowskiego, Anny Dereszowskiej, Jana Englerta, Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Piasecznego, Pawła Wawrzeckiego, Michała Żebrowskiego oraz innych. Od 7 października w kinach. Zobaczcie zwiastun.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze