fbpx

13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty – konferencja prasowa i pokaz

MFF_T_Mobile_Nowe_2013
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

W środę, 26 czerwca w Kinie Muranów w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa festiwalu. W programie także pokaz filmu „Historie rodzinne” Sarah Polley.
Konferencja prasowa 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu rozpocznie się o godz. 12.30 w Kinie Muranów w Warszawie, ul. Gen. Andersa 5.

W konferencji wezmą udział:

  • Roman Gutek – Dyrektor Festiwalu
  • Joanna Łapińska – Dyrektorka Artystyczna Festiwalu
  • Krzysztof Mieszkowski – Dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu

Po konferencji, w czasie której poznamy pełny program festiwalu, odbędzie się pokaz prasowy filmu „Historie rodzinne” Sarah Polley. Obraz zostanie pokazany podczas 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, zaś do kin trafi 15 listopada. Dystrybutorem filmu jest Gutek Film.

Historie rodzinne, Stories We Tell, Kanada 2012, 108′, reżyseria: Sarah Polley

występują: Michael Polley, Sarah Polley, Peter Evans, Tom Butler, Pixie Bigelow

Niezwykły, przełamujący gatunkowe konwencje film nominowanej do Oscara scenarzystki i reżyserki Sary Polley, pokazuje, że prawda zawsze zależy od tego, kto ją przestawia. Polley, w podwójnej roli filmowca i detektywa, prowadzi śledztwo, mające odkryć sekrety jej własnej rodziny. Rozmawia z wieloma osobami, otrzymując szczere, ale najczęściej sprzeczne odpowiedzi na te same pytania. „Historie rodzinne” w pasjonujący sposób odsłaniają kolejne warstwy rodzinnych mitów i wspomnień, by w końcu odkryć szokującą prawdę ukrywaną przez rodziców artystki. Przyglądając się swoim bliskim Polley udało się dotrzeć do tego, co stanowi istotę wszystkich rodzin: to pełen paradoksów, problemów i miłości tygiel przeciwieństw splątany więzami, które trudno rozwiązać.