fbpx

Debiut reżyserski Viggo Mortensena „Jeszcze jest czas” już na VOD

Debiut reżyserski Viggo Mortensena "Jeszcze jest czas" już na VOD
"Jeszcze jest czas" to subtelna historia o relacjach rodzinnych zawieszonych pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. (Fot. materiały prasowe)

Viggo Mortensen w swoim poruszającym i pełnym czułości debiucie reżyserskim oraz aktorskim duecie ze znakomitym Lance’em Henriksenem z pewnością skradnie wasze serca. Film „Jeszcze jest czas” od dziś dostępny jest na platformach VOD.

„Jeszcze jest czas” to subtelna historia o relacjach rodzinnych zawieszonych pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. John wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer Willis przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości.

Debiut reżyserski Viggo Mortensena "Jeszcze jest czas" już na VOD
Viggo Mortensen w aktorskim duecie ze znakomitym Lance’em Henriksenem. (Fot. materiały prasowe)

Kiedy Willis zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice? W rolach głównych występują: jeden z najwszechstronniejszych aktorów swojego pokolenia Viggo Mortensen („Władca Pierścieni”, „Green Book”), Lance Henriksen („Obcy – decydujące starcie”, „Truposz”) oraz Laura Linney („Truman Show”, „To właśnie miłość”).

Debiut reżyserski Viggo Mortensena "Jeszcze jest czas" już na VOD
W filmie „Jeszcze jest czas” Viggo Mortensen nie tylko gra główną rolę, ale jest też reżyserem oraz autorem muzyki. (Fot. materiały prasowe)

Zanim jeszcze świat zachwycił się jego interpretacją Aragorna w trylogii „Władca Pierścieni” Petera Jacksona, Viggo Mortensen błyszczał m.in. w dreszczowcu „Karmazynowy przypływ”, hitchcockowskim kryminale „Morderstwo doskonałe”, surrealistycznej satyrzeEwangelia wg Harry’ego” czy dramatach akcji „Tunel” Roba Cohena i „G.I. Jane” Ridleya Scotta.

Mimo ogromnego sukcesu kasowego „Władcy Pierścieni”, aktor nie związał się jednak nigdy z kinem komercyjnym. Poszukiwał w zamian ciekawych i niezależnych reżyserskich głosów. Zagrał m.in. u Davida Cronenberga w „Historii przemocy”, „Wschodnich obietnicach” i „Niebezpiecznej metodzie”, czy nagrodzonym Oscarem „Green Book” Petera Farrelly’ego. „Jeszcze jest czas” jest natomiast jego debiutem reżyserskim.

„Jeszcze jest czas” na VOD już od 31 marca.

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze