Te filmy są idealne na wieczorny relaks – oczywiście jeśli, tak jak ja, należysz do grupy osób, które odpoczywają się podczas oglądania thrillerów. Szybko wciągają, są świetnie zagrane, a ich scenariusze zaskoczą niejednego kinomana.
Największym marzeniem dwudziestoparoletniego Mathieu Vasseura (Pierre Niney) jest zostanie sławnym i uznanym pisarzem. Niestety jego rozpaczliwe próby nawiązania współpracy z jakimkolwiek wydawnictwem nie kończą się nawet najmniejszym sukcesem. Nikt nie chce wydać jego „dzieł”. Czy los nie obdarzył go talentem? A może jest zbyt niecierpliwy i zamiast wydzwaniać do redakcji powinien skupić się na pracy nad warsztatem oraz zdobywaniu życiowych doświadczeń? Wydaje się, że w głowie Mathieu nie pojawia się żadna z tych myśli.
Zamiast tego wykorzystuje okazję, która nadarza mu się podczas pracy jako tragarz w firmie przeprowadzkowej. W jednym z mieszkań, w którym realizuje zlecenie, znajduje pamiętnik zmarłego właściciela z czasów wojny w Algierii. Wspomnienia staruszka otwierają Mathieu drzwi do świata gwiazd francuskiej literatury. Jego sukces ma jednak bardzo wysoką cenę.
Eva ma przystojnego męża, ukochaną pracę, piękny dom i nowo narodzone dziecko. Z boku wyglądają jak szczęśliwa rodzina. Wewnątrz czterech ścian zaczynają jednak dziać się rzeczy, których nikt nie potrafi wyjaśnić. Kobieta zostaje oskarżona o przemoc nie tylko wobec własnego dziecka, ale także bliźniaczek z poprzedniego małżeństwa partnera.
Na początku jej zachowanie jest tłumaczone przemęczeniem, stresem i depresją poporodową. Gdy jednak ślady po uderzeniach stają się coraz bardziej widoczne, wyjaśnienia Evy przestają działać na męża. Osądza ją nie tylko on, ale także rodzice innych dzieci i cała okolica. Nikt jednak nie złapał jej za rękę – więc może to wcale nie ona?
Scenariusz tego filmu jest oparty na prawdziwej historii, która wydarzyła się u wybrzeży Szkocji w 1900 roku. James Ducat (Gerard Butler), Thomas Marshall (Peter Mullan) i Donald MacArthur (Connor Swindells) obejmują zmianę w latarni morskiej. Myślą, że czekają ich kolejne nudne i monotonne trzy tygodnie. Wszystko jednak zmienia się, gdy na brzegu znajdują nieprzytomnego rozbitka. Najmłodszy z nich zostaje wysłany, aby mu pomóc, i mało nie przypłaca tego życiem – mężczyzna okazuje się bowiem agresywny. To niespodziewane zdarzenie jest jednak dopiero pierwszym klockiem, który przewraca całe domino kolejnych katastrof.