fbpx

Powstaje nowa wersja „Piratów z Karaibów”. W roli głównej kobieta

Powstaje nowa część "Piratów z Karaibów". W roli głównej kobieta
Johnny Depp w "Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka", 2006. (Fot. BEW PHOTO)

Trwają prace nad kolejnym filmem inspirowanym serią „Piraci z Karaibów”. W roli głównej nie zobaczymy jednak niesamowitego Johnny’ego Deppa, a… kobietę. 

Na miłośników serii „Piraci z Karaibów” czeka wiele powodów do radości. Bowiem już kilka miesięcy temu ogłoszono, że powstanie jej kolejna część, którą przygotowują znany z poprzednich części Ted Eliott oraz twórca serialu „Czarnobyl” Craig Mazin. Okazuje się jednak, że właśnie ruszyły prace nad innym, zupełnie nowym filmem, bazującym na historiach „Piratów z Karaibów”.

Jak podaje amerykański magazyn „The Hollywood Reporter” nowy projekt filmowy w żadnym stopniu nie nawiązuje do głównej serii opowiadającej o przygodach ekscentrycznego pirata Jacka Sparrowa, powstał jedynie wskutek inspiracji. Ma to być niezależny film, z całkowicie oryginalną historią i nowymi postaciami. Główną rolę zagra w nim kobieta – australijska gwiazda Margot Robbie, znana między innymi z takich filmów jak: „Wilk z Wall Street„, „Legion samobójców”, „Gorący temat”, Pewnego razu…w Hollywood” oraz „Ptaków nocy”. I to właśnie scenarzystka „Ptaków nocy” Christina Hodson ma również odpowiadać za scenariusz nowego filmu inspirowanego „Piratami z Karaibów”. Natomiast w produkcję filmu zaangażowany jest Jerry Bruckheimer, wieloletni producent „Piratów…”.

Zapoczątkowana w 2003 roku seria „Piraci z Karaibów” okazała się niezwykłym sukcesem, zarówno finansowym (pięć części przyniosło ponad 4,5 mld. dol. zysku), jak i pod względem popularności i nagród (11 nominacji i jedna statuetka Oscara). Ostatnia część – „Zemsta Salazara” z 2018 roku – nie spełniła jednak oczekiwań widzów i została okrzyknięta najgorszym filmem spośród wszystkich poprzednich. Trzymajmy więc kciuki, by najnowsze produkcje w wielkim stylu wróciły do poziomu pierwszych części „Piratów z Karaibów”!

Źródło: hollywoodreporter.com

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze