fbpx

„Tamte dni, tamte noce” z muzyką na żywo w czterech miastach w Polsce

"Tamte dni, tamte noce" z muzyką na żywo w czterech miastach w Polsce
Polacy jako pierwsi i jedyni w Europie będą mieli okazję zobaczyć film "Tamte dni, tamte noce" ze ścieżką dźwiękową wykonaną na żywo. (Fot. BEW Photo)

Cudowna historia o zakochaniu się po raz pierwszy, idylliczne włoskie lato, stylowe stroje oraz muzyka, która przenosi wszystko na inny poziom. Film „Tamte dni, tamte nocewraca na duży ekran w wyjątkowym projekcie „Call Me By Your Name – Live in Concert”.

Film „Tamte dni, tamte noce” (ang. „Call Me By Your Name”) to historia uczucia budzącego się między dwójką młodych mężczyzn, oparta na powieści André Acimana i scenariuszu Jamesa Ivory’ego. To również uniwersalna opowieść o poszukiwaniu siebie, odkrywaniu pożądania, fascynacji, pierwszej miłości, a także o pierwszych miłosnych zawodach i rozstaniach. Całość – zamknięta z wyjątkową wrażliwością w letniej pocztówce z północnych Włoch początku lat 80. – dogłębnie porusza i wzrusza, budząc sympatię fanów kina na całym świecie.

Film urzeka nie tylko atmosferą i grą aktorską, ale także muzyką. Spośród wielu godnych pochwały wyborów reżyserskich dokonanych przez Lucę Guadagnino, ścieżka dźwiękowa jest jedną z najczęściej omawianych. To właśnie sprawia, że „Call Me By Your Name – Live in Concert” jest tak ekscytującą koncepcją. Reżyser wielokrotnie w wywiadach mówił o bardzo istotnej roli muzyki w swoi dziele:

„Podczas pracy nad udźwiękowieniem filmu przeszliśmy przez proces zrozumienia w jaki sposób zamknąć w filmową formę, książkową narrację Elio. A przede wszystkim, w jaki sposób użyć figury narratora, nad którą długo pracowaliśmy. W końcu pojawił się pomysł aby zamknąć narratora w roli muzycznego komentarza. Jeden z najlepszych amerykańskich songwriterów – Sufjan Stevens i jego surowe podejście do emocji, jest czymś co spina film w całość. Mieliśmy szczęście, że zgodził się z nami pracować.”

Sufjan Stevens to autor dwóch muzycznych komentarzy do filmu, w tym utworu „Mystery of Love”, będącego motywem przewodnim, za który otrzymał prestiżową nominację do Oscara. Dobór muzyki ma na celu towarzyszyć, być narratorem i tłem dla rozgrywającej się akcji, dlatego poza pełnymi emocji kompozycjami Stevensa, podczas koncertu usłyszymy klasyczne kompozycje Ryuichiego Sakamoto, Johna Adamsa, Erika Satie, Jana Sebastiana Bacha i Maurice’a Ravela, ale także utwory artystów z okresu, w którym trwa akcja filmu: The Psychedelic Furs, Franco Battiato, Giorgio Moroder, Loredana Bertè, Bandolero, Joe Esposito, czy F.R. David.

Film Tamte dni, tamte noce skradł serca milionów na całym świecie, a widzowie po seansie pragną jednego: beztroskich dni podczas słonecznych wakacji, kiedy można robić wszystko, na co tak bardzo brakuje nam aktualnie czasu – czytać książki, pływać w rzece, odpoczywać w cieniu drzew, jeździć na rowerze zwiedzając malowniczą okolicę, spotykać się z przyjaciółmi i zakochać się.

Już niebawem będziemy mogli wspólnie przeżywać wszystkie te emocje podczas seansu w akompaniamencie orkiestry symfonicznej. Polacy jako pierwsi i jedyni w Europie będą mieli okazję zobaczyć film „Tamte dni, tamte noce” ze ścieżką dźwiękową, wykonaną na żywo przez blisko czterdziestoosobową Orkiestrę Sinfonietta Cracovia. Projekt „Call Me By Your Name – Live in Concert” zagości w czterech największych polskich miastach: Warszawie (7 marca 2021), Wrocławiu (20 marca 2021), Krakowie (10 kwietnia 2021) i Poznaniu (11 kwietnia 2021). Bilety w sprzedaży od 16 grudnia.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze