1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Portret astrologiczny – urodzeni w piątek

Portret astrologiczny – urodzeni w piątek

Według starożytnej astrologii urodzonym w piątek patronuje Wenus. (Fot. iStock)
Według starożytnej astrologii wywodzącej się z Mezopotamii dzień twojego urodzenia ma duży wpływ na charakter. Piątkiem rządzi Wenus, która obdarza swoich podopiecznych szczególną zmysłowością.

Planeta Wenus to – wiadomo – piękno i miłość. Pamiętasz utwór The Cure „Friday I’m In Love”? Jeśli urodziłeś się w piątek, to właśnie miłość jest dla ciebie najważniejsza. Oczywiście, ta wielka, wyjątkowa, ze spacerami o zachodzie słońca i rycerskimi gestami. Kobieta urodzona w piątek jest zmysłowa i zalotna, szuka romantycznych wrażeń, a kiedy jej uczucia nie zostaną docenione, cierpi głęboko i bezgranicznie. Z drugiej strony te uczucia niekoniecznie bywają trwałe: urodzeni w piątek mogą się łatwo zakochiwać, po czym porzucać obiekt zainteresowań w poszukiwaniu kolejnych podbojów i uniesień.

W miłości – i we wszystkim, co robisz – ważna jest dla ciebie oprawa. Masz wyczulony zmysł estetyczny, cenisz wszystko, co piękne i harmonijne. Szukasz tej harmonii i piękna i sam chcesz je tworzyć. Może to być ze smakiem przystrojony stół, nietypowe zestawienie części garderoby, twórczość artystyczna. Należysz do wyjątkowo kreatywnych osób. Jak przystało na artystę, bywasz roztargniony, ciężko ci odnaleźć się w otaczającym świecie. Najlepiej, gdyby ktoś zajął się za ciebie wszystkim, co wymaga organizowania, zarządzania, liczenia – ty w tym czasie leżałbyś i roztaczał czar. Niektórzy zarzucają ci próżność i powierzchowność, tymczasem ty szukasz wyjątkowości, powszedniość przytłacza cię i rozczarowuje. Dopada cię wtedy melancholia, tęsknisz... Za czymś lepszym, piękniejszym. Pociąga cię wszystko, co niezwykłe, tajemnicze, wykraczające poza racjonalne wytłumaczenia i analizy. Może cię to poprowadzić w stronę mistyki, ezoteryki. Nie bez powodu osoby urodzone w piątek interesują się często astrologią i astronomią.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze