1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Co powinno znaleźć się w CV studenta?

Co powinno znaleźć się w CV studenta?

123rf.com
123rf.com
Wielu studentów w czasie studiów odbywa praktyki lub staże, a nawet pracuje zawodowo. Co napisać w rubryce „doświadczenie”, gdy szuka się pracy po raz pierwszy? Dobrze przygotowany dokument może być przepustką do kariery.

Pierwszy krok do przygotowania aplikacji to analiza ogłoszenia o pracę: warto sprawdzić, jakich kompetencji i umiejętności oczekuje pracodawca, i zastanowić się, jak odpowiednio przedstawić własne osiągnięcia w życiu licealnym lub studenckim.

„Warto pamiętać, że w trakcie studiów, działając w kołach naukowych, organizacjach studenckich czy jako wolontariusz w stowarzyszeniach pozarządowych, zdobywamy doświadczenie, które także ma znaczenie dla pracodawców. Dorywcza praca np. hostessy czy barmana również może być warta pokazania w CV. Opiszmy, jak takie doświadczenie przełożyło się na rozwój naszych umiejętności cenionych przez pracodawców np. obsługa klienta, umiejętność pracy pod presją czasu czy wielozadaniowość”, doradza Agnieszka Bieniak, Dyrektor HR w Grupie Pracuj.

W przygotowaniu profesjonalnego CV pomocne są narzędzia takie jak Kreator CV dostępny bezpłatnie na portalu Pracuj.pl, który umożliwia przygotowanie czytelnego dokumentu i podpowiada kolejne kroki. Z tak zredagowanym dokumentem można już składać aplikację.

Dobrym sposobem na skonfrontowanie własnych oczekiwań i wyobrażeń dotyczących rynku pracy z opiniami ekspertów i oczekiwaniami pracodawców jest wizyta na targach pracy. Podczas tegorocznej edycji targów Absolvent Talent Days, których partnerem strategicznym jest Pracuj.pl, znajdą się Strefy Konsultacji CV. W strefach tych studenci i absolwenci będą mogli skorzystać z porad profesjonalistów, porozmawiać o możliwościach rozwoju zawodowego czy wykonać zdjęcie biznesowe. Na gości targów czeka także wiele prelekcji i szkoleń dotyczących nie tylko poszukiwania pracy, ale i samego przebiegu procesu rekrutacji.

W poszukiwaniach informacji na temat pracy warto również korzystać z kompendiów, w których zawarte są wizytówki kluczowych pracodawców, a także porady czy case study prezentujące rozwój zawodowy wybitnych menadżerów. Takie publikacje dostarczają zarówno konkretnej wiedzy, jak i inspiracji do rozwoju. Jedną z takich publikacji, jest przygotowywany co roku w październiku przewodnik „Pracodawcy” wydawany przez Pracuj.pl dostępny na targach pracy, w studenckich biurach karier, na uczelniach i w akademikach.

Źródło danych: Raport Pracuj.pl Studenci i absolwenci na rynku pracy 2014 r.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze