1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. 4 triki, które ułatwiają życie w kawalerce

4 triki, które ułatwiają życie w kawalerce

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Urządzanie kawalerki to prawdziwe wyzwanie. Do dyspozycji jest bowiem niewiele przestrzeni, na której trzeba pomieścić wszystkie niezbędne meble i sprzęty. Mieszkanie o małym metrażu może być jednak bardzo funkcjonalne – trzeba jedynie wykazać się odrobiną kreatywności.

Jeśli chcesz praktyczniej zagospodarować przestrzeń w małym mieszkaniu, nie musisz od razu wymieniać mebli i przebudowywać ścianek. Wystarczy kilka funkcjonalnych dodatków, by odświeżyć aranżację, wydzielić strefy i zmieścić wciąż przybywające przedmioty.

fot. Dekoria.pl

Praktyczne pudła i szkatułki

Podstawową zasadą przy urządzaniu małego mieszkania powinno być jak najpełniejsze wykorzystanie każdego dostępnego kawałka przestrzeni. Warto wykorzystać każdy dostępny zakamarek. Dobre rozwiązanie stanowią więc różnego rodzaju pudełka, szkatułki i kufry, do których zmieszczą się rzadko używane ubrania, biżuteria czy kosmetyki. Można postawić je na szafie (wykorzystując w ten sposób przestrzeń nad głową) lub na podłodze, wsunąć pod łóżko albo wyeksponować na regale – jak na przykład kosz prostokątny Handle.

Pudełka i pojemniki znajdą także zastosowanie w kuchni. Przydadzą się zwłaszcza, gdy pomieszczenie ma formę otwartego aneksu. Warto wtedy ukryć przed wzrokiem drobne przedmioty, które zazwyczaj leżą na blacie i zabierają cenną przestrzeń np.: akcesoria kuchenne, tekstylia, słodycze. W końcu bałagan to jeden z największych wrogów małego pomieszczenia.

Więcej światła, czyli lekkie firany i rolety

W niewielkich pomieszczeniach warto postawić na jasne kolory i dużą ilość naturalnego światła – optycznie powiększy to kawalerkę i stworzy wrażenie przestronności. Zrezygnuj więc z ciężkich, grubych i zajmujących dużo miejsca zasłon, a zamiast tego postaw na półprzezroczyste firany, które nie zaciemnią całkowicie wnętrza.

Jeśli jednak zależy Ci na osłonięciu się przed wzrokiem sąsiadów, dobrym rozwiązaniem będą również rolety rzymskie, układające się w miękkie, eleganckie fale. Nie zajmą dużo miejsca, można bowiem montować je do ściany, sufitu lub do ramy okiennej. Dostępny jest szeroki wybór tkanin – od półprzezroczystych po zaciemniające, dzięki czemu łatwo dobierzesz rolety do swoich preferencji.

fot. Dekoria.pl

Parawan zamiast ściany

W kawalerce w jednym pomieszczeniu muszą zmieścić się różne strefy: dzienna, wypoczynkowa, a nawet kuchenna. Warto je rozdzielić, by estetycznie uporządkować przestrzeń, zyskać więcej prywatności oraz nie dopuścić do wkradania się chaosu. W takim przypadku niezastąpione okazują się parawan, za którym można ukryć łóżko, wieszak lub aneks kuchenny. Parawan będzie również niezwykle stylowym dodatkiem, który urozmaici aranżację mieszkania.

Lustra nie tylko na ścianach

Niezastąpionym dodatkiem do kawalerki staną się także lustra – podobnie jak wszystkie połyskujące, odbijające światło przedmioty powiększają optycznie pomieszczenie. Możesz powiesić je na ścianach lub wybrać mniej standardowe rozwiązania, jak lustra umieszczone na meblach lub… na parawanie.

Wielofunkcyjność to kolejny klucz do praktycznej aranżacji małego pomieszczenia. Pozwala ograniczyć liczbę ilość przedmiotów i w pełni wykorzystać ich potencjał.

Źródło: materiały prasowe Dekoria.pl

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze