1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Herbata dla zdrowia i urody

Herbata dla zdrowia i urody

123rf.com
123rf.com
Herbatę od dawna cenimy nie tylko za jej walory smakowe, ale także za właściwości zdrowotne. Oto kilka powodów dla których lepiej rozpocząć dzień od filiżanki herbaty niż kubka kawy.

Codzienne picie filiżanki herbaty może zredukować ryzyko wystąpienia chorób krążenia czy niedokrwiennych serca. Na Dalekim Wschodzie choroby te należą do rzadkości, właśnie dzięki spożywanej tam herbacie. Dodatkowo zawarte w niej przeciwutleniacze chronią nasz organizm przed komórkami rakowymi. Częste picie kawy powoduje natomiast problemy ze snem, zgagę czy podwyższone ciśnienie krwi. Co więcej, zwolennicy herbaty będą mieli mocniejsze kości, obniżony poziom złego cholesterolu oraz organizm oczyszczony z toksyn. Oczywiście herbaty nie należy spożywać w nadmiarze, jednak kilka filiżanek dziennie jest jak najbardziej wskazane.

Osoby pijące kawę doskonale wiedzą, w jaki sposób wpływa ona na stan zębów – powoduje ich żółknięcie, podczas kiedy herbata zawiera fluor, który wzmacnia zęby i dziąsła. Niektóre badania potwierdzają także to, że regularne picie herbaty pozwala utrzymać prawidłową masę ciała. Dodatkowo, dzięki zawartym w herbacie przeciwutleniaczom skutecznie opóźnia ona procesy starzenia skóry. Napój ten poleca się także miłośnikom opalania, gdyż chroni on przed szkodliwymi skutkami promieniowania ultrafioletowego. Doskonale zdają sobie z tego sprawę Lankijczycy, którzy, pracując fizycznie, są narażeni na nadmierną ekspozycję skóry na słońce.

Szczególny wpływ na właściwości herbaty ma sposób jej uprawy. Warto pamiętać, że należy wybierać gatunki o sprawdzonym pochodzeniu. Do najlepszych herbat należą te z Cejlonu, gdyż znajdujące się na wyspie wysokogórskie plantacje to najczystsze uprawy herbaciane na świecie. Najbardziej szlachetne gatunki zbierane są ręcznie, tak jak wszystkie herbaty Akbar ozdobione symbolem cejlońskiego lwa na opakowaniu. Symbol ten oznacza, że herbaty zostały w całości wyhodowane, zebrane i zapakowane na Cejlonie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze