1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Ekstremalne atrakcje turystyczne w Polsce

123rf.com
Polska ma do zaoferowania wiele atrakcji dla łowców chwil, którzy poszukują niekonwencjonalnych form rozrywki. Oto kilka miejsc dla pasjonatów mocnych wrażeń  w powietrzu, w wodzie czy za kierownicą.

Gdzie w kraju można spróbować niestandardowych form spędzania czasu, podpowiadają specjaliści z serwisu Prezentmarzeń.

Nurkowanie w Jeziorze Narie (Morąg)
Każdy kto marzy o przemierzaniu podwodnych głębin, pragnie odkryć nieznane dotąd środowisko wodne oraz obserwować piękno podwodnego świata może udać się nad jedno z najpiękniejszych i najczystszych polskich jezior - Jezioro Narie. Woda ma najwyższą klasę czystości, a urozmaicona niejednorodna z licznymi głęboczkami i górkami podwodnymi rzeźba dna sprawia, że jest bardzo interesującym akwenem do nurkowania. Na tafli jeziora rozrzuconych jest kilkanaście wysp na największej z nich rosną ponad dwustuletnie lipy, a na innej, jak głosi legenda, jest ukryty skarb.

OFF ROAD rajdowym potworem  - Tychy
Na potężną dawkę adrenaliny podczas jazdy motoryzacyjną bestią można wybrać się do Tych. Podczas przejażdżki rajdowym potworem startującym w barwach RMF 4RACING Team, między innymi w: MT Rally, Baja Gothica czy Magam Trophy, można poczuć się jak prawdziwy kierowca rajdowy. Taka atrakcja dostarczy olbrzymiej dawki adrenaliny i pozwali stawić czoła wyzwaniu. Pokonując  specjalny odcinek toru z licznymi przeszkodami, w postaci stromych zjazdów i podjazdów, błota, kałuż czy żwirowych leśnych dróg przeżyje się świetną zabawę oraz na pewno poczuje szybsze bicie serca.

Skok ze spadochronem z wojskowego desantowca - Piotrków Trybunalski
Możliwość przeżycia niezapomnianych doznań i podziwiania krajobrazu z góry daje skok ze spadochronem. Już samo swobodne spadanie dostarcza dużą dawkę adrenaliny, a dodatkowo taki lot można odbyć samolotem SkyVan produkowanym w latach 1963-1986 w Wielkiej Brytanii, który spełnia rolę samolotu wielozadaniowego, transportowca wykorzystywanego zarówno przez wojsko jak i do celów cywilnych. Wyposażony w dwa potężne silniki osiąga pułap 4200 metrów w zaledwie 13-15 minut przy pełnej ładowności.

Wyprawa OFF ROAD do Kopalni Uranu - Jelenia Góra
To miejsce, niegdyś okryte ściśle strzeżoną tajemnicą, jeszcze dziś kryje w sobie wiele zagadek. Ponoć meteor spełnia tam życzenia, można zobaczyć ametysty czy granaty, a czarny morion, przywołuje, bądź odgania śmierć. Zakamarki pouranowej sztolni w Kowarach stale tchną magią. Dodatkowo atrakcję urozmaica ekstremalna wyprawa OFF ROAD przez podmokłe bagna i leśne tereny.

Lot balonem – Lublin
Okolice Lublina to jedna z najlepszych lokalizacji na widokowy lot balonem. Malownicze panoramy Nałęczowa, Janowca i Kazimierza Dolnego możemy podziwiać z gondoli balonu. W ciągu jednego dnia możliwe do zrealizowania są jedynie dwa loty, gdyż balonem można latać tuż po świcie oraz późnym popołudniem, 1,5 h przed zachodem słońca. Aby bezpiecznie wykonać lot pogoda musi być stabilna, a powietrze bardzo spokojne. Wystarczy godzinny przelot balonem, a można zasmakować baloniarstwa bez potrzeby wydawania ogromnej kwoty pieniędzy.

Lot widokowy nad Tatrami - Nowy Targ
Lot widokowy nad Tatrami to niezwykłe doświadczenie, które pozwala podziwiać perspektywę gór z lotu ptaka. Jeśli chodzenie po górach nie wystarczy można nacieszyć się w nowy sposób zachwycającymi obrazami. Jak okiem sięgnąć, z góry ciągną się zielone lasy poprzecinane wstęgami pól i rzek. Jedne z najpiękniejszych rejonów Polski czekają na ponowne odkrycie. Wiatr, górskie powietrze, ciepłe promienie słońca, niespotykany krajobraz, można poczuć prawdziwe emocje i zachwycającą moc jaką natura kryje między szczytami Tatr.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze