1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Jak połączyć salon z miejscem do spania?

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Jednym z największych problemów osób mieszkających w kawalerkach lub całkiem dużych mieszkaniach, ale o otwartej przestrzeni, bez podziału na pokoje, jest zgrabne wydzielenie w pokoju dziennym miejsca na łóżko. Czy da się pogodzić i sensownie rozplanować w jednym pomieszczeniu miejsce na sypialnię i salon? Pewnie, że się da! Wystarczy otworzyć się na inspiracje i pomysły, często bardzo nieszablonowe, a brak ścian działowych w twoim mieszkaniu nie będzie żadnym problemem.

Wygodne miejsce do spania

Bezsprzecznie sen jest jednym z tych czynników, o które należy szczególnie dbać. Regeneracja organizmu, nabieranie sił na kolejny dzień pełen zawodowych wyzwań, spotkań towarzyskich jest bardzo istotna. Człowiek wyspany to człowiek szczęśliwy, zdrowszy, silniejszy. Zadbać więc należy o to, by w swoich czterech ścianach mieć miejsce na wygodne łóżko.

Spanie na nierozkładanej sofie, wąskim fotelu być może sprawdzi się na kilka dni, jednak porządny materac lub choćby wygodna kanapa, a w konsekwencji własna przestrzeń do snu pozwoli na utrzymanie zdrowia i dobrej kondycji. Jak więc wygospodarować w otwartej przestrzeni miejsce na łóżko tak, by nie stało ono na środku między stołem a telewizorem, między biurkiem a miejscem przyjmowania znajomych i gości?

Podziel przestrzeń na dzienną i sypialną

Mimo braku ścian w twoim mieszkaniu istnieje kilka sposobów a to by optycznie przestrzeń została podzielona i wydzielone zostały w niej pewne strefy, w tym ta do spania.
  • Jednym z pomysłów jest zamontowanie na suficie karniszy – najlepiej w kolorze farby, by były jak najmniej widoczne. Montujemy na nich długie zasłony lub specjalne panele, które oddzielą nam salon od sypialni. W ten prosty sposób będziesz mógł zawsze zasłonić lub otworzyć swoją strefę osobistą, miejsce snu.
  • Kolejnym pomysłem jest podział stref poprzez meble. Oddzielenie łóżka od powierzchni pokoju dziennego poprzez postawienie w miejscu „ściany” regału – w pomieszczeniach niewielkich dobrze sprawdza się te ażurowe, bez nachalnych ścianek z tyłu lub drzwiczek – jest często stosowanym pomysłem i bardzo zachwalanym.
  • Innym sposobem na przedzielenie otwartej powierzchni jest ustawienie parawanu. Możesz zakupić całkowicie neutralny lub taki z nadrukowanym ciekawym wzorem, fotografią. Prócz funkcji wydzielających poszczególne strefy, będzie także pełnił funkcję ozdobną.

A może łóżko na antresoli?

Dla odważnych i tych, którzy są w pełni sprawni, a przy tym ich mieszkanie jest dość wysokie, dobrym pomysłem jest stworzenie antresoli na przestrzeń sypialnianą. Łóżko na wysokości to marzenie każdego dziecka, jednak niektórzy dopiero po latach mogą je spełnić. W zależności od tego, jaką powierzchnię możesz zabudować możesz stworzyć a antresoli miejsce jedynie na materac lub na całą mini-sypialnię! Miejsce na podręczne rzeczy, książki, być może mała półka na drobiazgi  stworzy klimat prawdziwego pokoju.

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na zabudowanie powierzchni przy suficie, z powodu np. niskiego mieszkania, możesz wybrać opcję łóżka piętrowego, pod którym wydzielisz kolejne „pomieszczenie” na garderobę lub miejsce do pracy. Więcej pomysłów i inspiracji: znajdziesz na portalu ladnydom.pl na portalu, a twoja wyobraźnia podpowie ci, co dalej.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze