1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Rolety rzymskie - dekoracyjne tkaniny okienne na topie

Rolety rzymskie - dekoracyjne tkaniny okienne na topie

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Poznaj dekoracyjny akcent domu, który może stać się wyjątkową ozdobą wnętrza. Razem z firmą Anwis przedstawiamy rolety rzymskie – modne osłony okienne pełne różnorodnych wzorów i barw.

W dobrym guście

Rolety rzymskie odznaczają się niezwykłą elegancją i szykiem. Ich równomiernie rozmieszczone, poziome zakładki materiału (widoczne po podniesieniu osłony) nadają pomieszczeniom niepowtarzalny klimat. Wyróżniają się modnymi wzorami szycia, różnorodną fakturą i splotem materiału. Dobrane w odpowiedniej kolorystyce będą pasowały do każdego stylu. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, gdzie często łączone są z zasłonami, a także w nieco  nowocześniejszych aranżacjach, w których mogą stanowić samodzielną dekorację okien.

Tkaniny wielu kreacji

Roleta może być zarówno prosta i klasyczna, jak również stylowa i niezwykle dekoracyjna. W kolekcji Anwis znajdują się m. in. zwiewne i delikatne tkaniny firanowe, dzięki którym przy osłoniętej rolecie możesz wpuścić nieco słońca do wnętrza. Jest to doskonałe rozwiązanie do salonu i kuchni. Jeśli zależy Ci na zaciemnieniu pomieszczeń, takich jak sypialnia czy pokój dziecka, wybierz tkaninę o niskiej przepuszczalności światła lub z podszewką.

Dekoracyjne trio

Rolety rzymskie idealnie współgrają z zasłonami. Zamontowane na jednym oknie mogą stanowić jego aranżacyjne dopełnienie. W ofercie Anwis dostępne są dwa typy zasłon tkaninowych: RINGS – zasłony na kołach oraz FLEX – z podwójnymi zakładkami. Oba typy zasłon gwarantują idealne układanie się tkaniny, niezależnie od wymiarów osłanianej wnęki. W pomieszczeniach, w których znajduje się łóżko, kanapa czy fotel warto także wykorzystać dekoracyjne poduszki. Nie tylko ocieplą klimat wnętrza. Urozmaicą też jego wystrój. Zarówno zasłony jak i poduszki mogą być wykonane z tego samego materiału co rolety rzymskie. Doskonale zafunkcjonują też tkaniny dobrane na zasadzie kontrastu.

Skutecznie znaczy praktycznie

Rolety rzymskie to skuteczna ochrona przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, a także przed nadmiernym nasłonecznieniem. Mogą być montowane do ściany, sufitu lub listwy przyszybowej. W ostatnim systemie poruszają się w świetle szyby, dzięki czemu zapewniają swobodny dostęp do okien. Sterowane dwukierunkowo, poprzez użycie ruchomych rynien – górnej i dolnej, pozwalają osłonić dowolnie wybrany fragment szyby, na przykład tworząc w oknie zazdrostkę.  Tkaniny rolet rzymskich mocowane są za pomocą rzepa. Dają możliwość łatwego czyszczenia osłony oraz jej wymiany. To również doskonały sposób na szybką zmianę wystroju wnętrza.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze