1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Rolety rzymskie - dekoracyjne tkaniny okienne na topie

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Poznaj dekoracyjny akcent domu, który może stać się wyjątkową ozdobą wnętrza. Razem z firmą Anwis przedstawiamy rolety rzymskie – modne osłony okienne pełne różnorodnych wzorów i barw.

W dobrym guście

Rolety rzymskie odznaczają się niezwykłą elegancją i szykiem. Ich równomiernie rozmieszczone, poziome zakładki materiału (widoczne po podniesieniu osłony) nadają pomieszczeniom niepowtarzalny klimat. Wyróżniają się modnymi wzorami szycia, różnorodną fakturą i splotem materiału. Dobrane w odpowiedniej kolorystyce będą pasowały do każdego stylu. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, gdzie często łączone są z zasłonami, a także w nieco  nowocześniejszych aranżacjach, w których mogą stanowić samodzielną dekorację okien.

Tkaniny wielu kreacji

Roleta może być zarówno prosta i klasyczna, jak również stylowa i niezwykle dekoracyjna. W kolekcji Anwis znajdują się m. in. zwiewne i delikatne tkaniny firanowe, dzięki którym przy osłoniętej rolecie możesz wpuścić nieco słońca do wnętrza. Jest to doskonałe rozwiązanie do salonu i kuchni. Jeśli zależy Ci na zaciemnieniu pomieszczeń, takich jak sypialnia czy pokój dziecka, wybierz tkaninę o niskiej przepuszczalności światła lub z podszewką.

Dekoracyjne trio

Rolety rzymskie idealnie współgrają z zasłonami. Zamontowane na jednym oknie mogą stanowić jego aranżacyjne dopełnienie. W ofercie Anwis dostępne są dwa typy zasłon tkaninowych: RINGS – zasłony na kołach oraz FLEX – z podwójnymi zakładkami. Oba typy zasłon gwarantują idealne układanie się tkaniny, niezależnie od wymiarów osłanianej wnęki. W pomieszczeniach, w których znajduje się łóżko, kanapa czy fotel warto także wykorzystać dekoracyjne poduszki. Nie tylko ocieplą klimat wnętrza. Urozmaicą też jego wystrój. Zarówno zasłony jak i poduszki mogą być wykonane z tego samego materiału co rolety rzymskie. Doskonale zafunkcjonują też tkaniny dobrane na zasadzie kontrastu.

Skutecznie znaczy praktycznie

Rolety rzymskie to skuteczna ochrona przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, a także przed nadmiernym nasłonecznieniem. Mogą być montowane do ściany, sufitu lub listwy przyszybowej. W ostatnim systemie poruszają się w świetle szyby, dzięki czemu zapewniają swobodny dostęp do okien. Sterowane dwukierunkowo, poprzez użycie ruchomych rynien – górnej i dolnej, pozwalają osłonić dowolnie wybrany fragment szyby, na przykład tworząc w oknie zazdrostkę.  Tkaniny rolet rzymskich mocowane są za pomocą rzepa. Dają możliwość łatwego czyszczenia osłony oraz jej wymiany. To również doskonały sposób na szybką zmianę wystroju wnętrza.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze