1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Czas na oddech. Roczny horoskop dla Koziorożca

Czas na oddech. Roczny horoskop dla Koziorożca

Rok 2021 dla Koziorożców zapowiada się zdecydowanie przyjemniej, niż minione dwa i pół roku. (Fot. iStock)
Rok 2021 dla Koziorożców będzie czasem zdecydowanie spokojniejszym niż minione dwa i pół roku. I nie chodzi tu o stagnację, ale obniżenie napięcia. Koziorożce odetchną. Co jeszcze czeka je przez najbliższe 12 miesięcy – sprawdza astrolog Piotr Gibaszewski.

Mijający rok z koniunkcjami Saturna, Plutona i Jowisza w Koziorożcu sprawił, że ten znak odczuwał jeszcze więcej presji pracy i wysiłku. Rzeczywistość ostatnich 12 miesięcy była wyjątkowo twarda dla Koziorożców. Na szczęście cierpliwe przekształcanie materii zwykle je satysfakcjonuje. Naturą tego znaku jest bowiem konieczność znoszenia obciążeń. Dlatego rok 2020, który przyniósł ekstremalne wyzwania dla świata, wcale nie był dla nich zły. Ograniczenia lockdownu, wyrzeczenia, kryzys ekonomiczny – nie wytrąciły ich z równowagi, bo Saturn, ich władca, spowalnia wszelkie procesy, a nie przyspiesza.

U progu 2021 roku mam dla Koziorożców dobre wiadomości – Saturn po dwóch i pół roku wychodzi z ich znaku, więc będzie im dużo lżej. Jednym z układów planet, jakie będą odczuwały, to trygon Urana do ich Słońca. Dotyczy to zwłaszcza urodzonych w pierwszej i drugiej dekadzie znaku.

Uran oddziaływał na nich już w roku 2020, ale w czasie twardych saturnicznych wpływów mógł być niezauważony. Teraz wejdzie do akcji, co dla Koziorożców oznacza rewolucję. Ale nie typu francuskiego – gwałtowną i krwawą, lecz łagodniejszą, modernizacyjną, w stylu angielskim. Uran ułatwi zmianę, przyniesie osiągnięcia, a nawet sukcesy. Śmiały Uran zmusi Koziorożce do bardziej elastycznego działania, rozluźni ich nieco sztywną i inercyjną osobowość. Zachęci do innego sposobu myślenia, przyniesie nowe kontakty. Rozkręci je – a że działa harmonijne – nie wywróci ich życia do góry nogami, tylko ułatwi, wnosząc ducha przygody. Koziorożce z dwóch pierwszych dekad wreszcie zrozumieją, że wcale nie trzeba tak zasuwać. Jest szansa, że trud roku 2020 przyniesie efekt w postaci ciekawych pomysłów i innowacyjnych projektów.

Koziorożce urodzone między 8 a 15 stycznia w roku 2021 będą pod wpływem sekstylu Neptuna. Neptun oznacza transcendencję, duchowość, mistycyzm. Koziorożec, który funkcjonuje w brutalnej i racjonalnie ziemskiej rzeczywistości, wreszcie się odpręży. Układ ten pozwoli mu nabrać dystansu, złagodnieć, odpuścić. Koziorożec ma naturę zimną i suchą, w której nie rozwija się życie, dlatego potrzebuje wody, a Neptun reprezentuje właśnie żywioł wody. Osoby te zatem odżyją i poczują, że stres je opuszcza.

Najtrudniejszy czas czeka Koziorożce urodzone między 15 a 20 stycznia, ponieważ znajdą się pod wpływem koniunkcji Plutona. Oddziaływanie tej planety bywa bolesne, bo przynosi głębokie przemiany, wynikające z przymusu wewnętrznej transformacji. Plutona w astrologii porównuje się do Siwy, induskiego boga z trójcy wedyjskiej, który uosabia zniszczenie i odradzanie się. Chociaż Plutonem straszy się, że jest okrutny i mroczny, jego pozytywne działanie ma charakter oczyszczający, niszczący, ale w rozumieniu konstruktywnym. Koziorożec raczej z lubością wszystko trzyma i kontroluje, a Pluton w nadchodzącym roku może zmienić te jego zachowania, które blokują rozwój, ekspresję, samorealizację.

Wszystkie Koziorożce będą miały dobry początek roku za sprawą trygonu Marsa w Byku. Styczeń i luty zapowiadają się pozytywnie – sprawy pójdą gładko, a Koziorożcom jeszcze bardziej niż zwykle będzie chciało się działać, i to szybko. Powtórką tego czasu będą wakacje oraz końcówka roku, kiedy ponownie Mars doda im skrzydeł. Słabsze energetycznie będą kwiecień i maj, kiedy Mars w Raku znajdzie się w opozycji do znaku Koziorożca. Pod górkę będzie też we wrześniu i październiku, gdy utworzy kwadraturę, co oznacza zwykle zgrzyty, konflikty i nieprzyjemne zwroty akcji.

Podsumowując – rok 2021 dla Koziorożców zapowiada się zdecydowanie przyjemniej. Będzie czasem spokojniejszym niż minione dwa i pół roku, i nie chodzi tu o stagnację, ale obniżenie napięcia. Koziorożce odetchną.

Piotr Gibaszewski, astrolog, autor corocznych prognoz dla Polski i świata. Wykładowca w Studium Psychologii Psychotronicznej. 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze