1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Najbardziej romantyczne i rozważne znaki zodiaku

Romantyzm wpisany jest w osobowość pewnych znaków zodiaku. (Fot. m-gucci/Getty Images)
Romantyzm wpisany jest w osobowość pewnych znaków zodiaku. (Fot. m-gucci/Getty Images)
Który zodiak zostawi na poduszce miłosny liścik, a który zabierze na rankę na mecz piłki nożnej? Romantyzm wpisany jest w osobowość pewnych znaków zodiaku, podobnie jak jego brak. Sprawdź, kto chętnie okazuje czułość i bliskość, a kto w relacji stawia na bezpieczeństwo materialne lub zaspokajanie tylko własnych pragnień.

Znaki romantyczne

Byk: Kiedy się zakocha, jest równie zmysłowy i lojalny, co romantyczny. Ważne jest, żeby od samego początku odczuwał silny pociąg fizyczny, bo bez czułego dotyku Byk więdnie. Ten znak potrzebuje również pogłębionych rozmów – bezmyślne pogawędki go nie zadowolą. Jest jednym z najbardziej stabilnych przedstawicieli zodiaku, ale bycie z nim wcale nie oznacza nudy. Chociaż na pierwszy rzut oka wcale nie wydaje się szczególnie zalotny i nie jest wylewny w okazywaniu emocji, to potrafi stworzyć niezapomniany nastrój romantycznego wieczoru. Jego opiekunką jest Wenus – planeta miłości i piękna, dlatego dla Byka naturalne są wyrafinowanie i poczucie estetyki. Po zakochanym Byku można spodziewać się wykwintnej kolacji, najlepszego wina i blasku świec. Byk uwielbia obsypywać swój obiekt uczuć luksusowymi prezentami. Pragnie długotrwałego związku, w którym może wieść harmonijne życie bez dramatów. Jest cierpliwy, współczujący, opiekuńczy.

Ryby: Wyróżnia je delikatność i wrażliwość, ale w relacjach są na tyle silne, że dokładają wszelkich starań, żeby było idealnie. Naturalny urok Ryb i nieograniczone pokłady miłości, które w sobie noszą, sprawiają, że angażują się w związek, „skacząc na główkę” – zakochane Ryby nie zważają na konsekwencje. Zapominają o swej wrodzonej tendencji do wahania się i bycia bezbronnymi, tylko ofiarowują siebie jak na tacy. Nie lękają się komunikować swoich najgłębszych pragnień i są autentyczne: ich komplementy są szczere, a oddanie – prawdziwe. Ryby marzą, żeby żyć jak w romantycznej powieści. W swoim miłosnym związku, nawet tym, który trwa już wiele lat, potrafią stworzyć atmosferę romansu. W ich stylu są: częste przytulanie się, trzymanie za ręce, randki w parku, liściki zostawiane na poduszce. Ryby mocno wierzą, że kochają tą jedyną lub tego jedynego – dlatego są tak hojne we wszystkim, co robią dla osoby, z którą wiodą życie.

Rak: Ten znak zodiaku, będący pod silnym wpływem Księżyca, żyje napędzany uczuciami, dlatego łatwo się zakochuje. Przy Raku można poczuć się adorowanym, wysłuchanym i zaopiekowanym na wielu poziomach. Intuicyjnie wyczuwa potrzeby osoby, z którą jest blisko, i spełnia jej zachcianki, zanim ta sobie je uświadomi. Chociaż Rakiem targają często sprzeczne nastroje i może wpadać w okresy głębokiej melancholii, stara się nie obciążać tym swojego partnera czy swojej partnerki. Rak celebruje sentymentalizm – pamięta o rocznicach, o pierwszych pocałunkach, ulubionych smakołykach. Herbatę podaje w ulubionym kubku i zawsze zapyta, jak poszło zebranie w pracy. Tworzy atmosferę ciepła, tak więc można poczuć jego pocieszającą obecność i bliskość. Związek z Rakiem to nie miłość z fajerwerkami, a raczej film obyczajowy rozgrywający się w przytulnym domu, w którym zawsze czeka pożywna zupa. Weekendy zaś to wspólne pikniki w parku lub zakupy w antykwariatach.

Znaki rozważne

Wodnik: Jest powściągliwy i chłodny emocjonalnie. Jeśli ktoś żyje w świecie idei i kieruje się głównie umysłem, uczuciowość schodzi na daleki plan. Romantyczne gesty dla Wodnika są zbędne, co więcej – on się ich wręcz brzydzi, bo są dla niego oznaką słabości i przynależności, której unika jak tylko może. W jego mniemaniu zaangażowanie w związek może zagrozić jego wolności. Od bliskości ucieka w ratowanie świata, najchętniej poświęcając się jakiemuś humanitarnemu projektowi. Wodnik, jeśli już jest w związku, często zaniedbuje partnera czy partnerkę na rzecz pracy, pasji bądź przyjaciół. Odważenie się, żeby wyrazić, co czuje, i pokazać swoje emocje, zajmuje Wodnikowi dużo czasu. Klimaty jak z kartek romansu wprost wyśmiewa, a swoje zainteresowanie okazuje przez przyjacielskie gesty i uprzejmą powierzchowność. Kiedy mu zależy, zaprosi na randkę do planetarium, na wernisaż, wędrówkę po rezerwacie przyrody lub wizytę w schronisku dla zwierząt – i będzie o tym dużo mówił.

Koziorożec: Pragmatyczny, odpowiedzialny i wiecznie zapracowany Koziorożec nie zawraca sobie głowy romantyzmem. Co nie oznacza, że nie jest zainteresowany związkiem. Budowanie solidnych fundamentów długoterminowej relacji jest dla niego o wiele ważniejsze niż codzienna pielęgnacja uczuć i wykonywanie małych bądź wielkich czułych gestów. Koziorożec nie jest przesadnie uczuciowy, ale nikt tak jak on nie będzie szanował wyznawanych wartości, a są nimi: wierność, tradycja, poczucie bezpieczeństwa materialnego. Żyje pod dyktaturą wewnętrznej samodyscypliny, co sprawia, że jest zdystansowany i spięty. Trudno poznać jego prawdziwą odsłonę, trudno być z nim blisko – zbliżenie się do Koziorożca wymaga okazywanej mu cierpliwości i życzliwości. Jeśli ktoś ma dużo czasu – powodzenia. Będąc z Koziorożcem, warto docenić, że doskonale planuje wspólnie spędzany czas i że jest dobrym kompanem w zwiedzaniu historycznych miejsc czy wspinaniu się po górach.

Baran: Relacje z nim są pełne pasji i ognia – przypominają zabawę w szalonym wesołym miasteczku. Akcja dzieje się niewiarygodnie szybko i nawet upadki wydają się fascynujące. Nuda i przewidywalność? Wykluczone. O atrakcyjności Barana decydują jego pewność siebie i to, że to on bezapelacyjnie przejmuje stery. Ale też on podejmuje decyzję, że przygoda na zawsze się kończy. Relacja z nim na pewno nie jest romantyczna, dlatego że wymagałoby to czasu, ale też uważności na drugiego człowieka, której Baranowi brakuje. On dba o to, żeby jemu było fajnie, i w tym sensie jest rozważny. Dobrze rachuje, co mu się opłaca. Jeśli właśnie uzna, że potrzebuje chwilowej miłosnej ekscytacji czy namiętności w sypialni, przystępuje do dzieła i pokazuje się jako wytrawny flirciarz. Może nawet pokusić się o jakiś romantyczny gest – choćby bukiet róż, ale będzie to raczej jednorazowy wyskok. Kurs tanga zaczniesz z nim, ale najprawdopodobniej nie skończysz.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze