1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Jeden życzliwy gest dziennie. Lady Gaga zachęca do podjęcia wyzwania #BeKind21

Jeden życzliwy gest dziennie. Lady Gaga zachęca do podjęcia wyzwania #BeKind21

#BeKind21 to inicjatywa fundacji Lady Gagi, która ma zachęcać do praktykowania życzliwości wobec siebie i innych. (Fot. screen Instagram @ladygaga, bornthisway.foundation)
"Dzisiaj dałam mojej mamie kwiaty" napisała Lady Gaga pod zdjęciem na swoim Instagramie, które oznaczyła hashtagiem #BeKind21. Tak piosenkarka zachęca do wzięcia udziału w akcji jej fundacji i bycia bardziej życzliwym na co dzień.

#BeKind21 to inicjatywa dla każdego, kto chce uczynić świat choć odrobinę lepszym. Akcję co roku organizuje fundacja Born This Way, której właścicielką jest Lady Gaga, a jej główny cel jest bardzo prosty – zachęcenie do praktykowania życzliwości wobec siebie i innych. Przystępując do akcji, zobowiązujemy się bowiem do wykonania jednego żmiłego gestu dziennie.

Do akcji może dołączyć każdy. Jej tegoroczna edycja trwa od 1 do 21 września i, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, miała na celu zachęcać do wprowadzenia dobrych nawyków przede wszystkim szkoły i uczelnie. Data jej zakończenia również nie jest przypadkowa, bowiem tego dnia wypada Międzynarodowy Dzień Pokoju. W ciągu jej trwania wszyscy, którzy do niej dołączyli, mają za zadanie, poprzez jeden życzliwy gest dziennie, budować społeczności, dbające o dobre samopoczucie psychiczne. Osoby, które zarejestrowały się w #BeKind21 (można tego dokonać na przykład poprzez formularz na oficjalnej stronie internetowej fundacji) zachęca się do zapraszania kolegów i koleżanek z klasy lub innych członków swoich społeczności. Dotąd łącznie zgłosiło się ponad 5,3 miliona członków, którzy zobowiązali się do dokonania ponad 112 milionów aktów dobroci na całym świecie.

Lady Gaga wraz z działaczami swojej fundacji podkreśla, że życzliwość to nie tylko bycie miłym i ustępowanie miejsca w tramwaju starszym. To też dbanie o dobre samopoczucie swoje i innych, troska o środowisko, traktowanie każdego równo i docenianie za to, kim jest. Akcja #BeKind21 nadal trwa, dołączymy do niej wspólnie?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze