1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Jak kochać ojczyznę i po co? Debata na XIII Kongresie Kobiet

(Fot. Materiały prasowe)
Trwa XIII Kongres Kobiet, tegoroczna edycja odbywa się online pod hasłem „Odzyskać normalność”. Jedna z ważniejszych debat odbędzie się 11 listopada w Święto Niepodległości.

W czwartek 11 listopada w Święto Niepodległości, podczas trwającego właśnie XIII Kongresu Kobiet, odbędzie się debata „Jak kochać ojczyznę i po co? Patriotyzm a kosmopolityzm”. Poprowadzi ją Magdalena Środa, a panelistkami będą Katarzyna Kasia, Magdalena Łazarkiewicz i Agata Tuszyńska. Warto posłuchać dyskusji na ten temat w dniu, który od lata zamiast jednoczyć, skutecznie dzieli Polaków.

XIII Kongres Kobiet rozpoczął się 7 listopada. Do tej pory odbyło się dziewięć debat, w czasie których dyskutowano o możliwościach budowania egalitarnej demokracji, diagnozowano sytuację kobiet w świecie, który im nie sprzyja, w pandemii, na rynkach pracy; zastanawiano się, jak odbudować polską szkołę, jak wierzyć poza Kościołem, jak wyglądają rządy kobiet w samorządach.

W kolejnych dniach odbędą się panele dotyczące kryzysu męskości, dojrzałej seksualności, ekofeminizmu oraz wielka debata na temat sytuacji klimatycznej pod tytułem „Czy kobiety uratują klimat?”.

Kongres Kobiet powstał w czerwcu 2009 roku jako ruch społeczny aktywizujący kobiety w Polsce społecznie i politycznie. Punktem wyjścia były działania podjęte wokół organizacji I Kongresu Kobiet, czyli zjazdu ponad 4. tys. kobiet z całego kraju, które dyskutowały o wkładzie kobiet w historię ostatniego 20-lecia w Polsce.​Obecnie Kongres Kobiet jest społeczną inicjatywą zrzeszającą osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, dziennikarstwa, związków zawodowych, związków pracodawców oraz wiele innych. Kongres skupia kobiety z całej Polski, o różnych poglądach, wywodzące się z różnych środowisk. Nie jest związany z żadną instytucją ani z żadną partią polityczną.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze