1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Burzowy superksiężyc – zrewidujmy swoje cele

Burzowy superksiężyc, czyli wyjątkowa lipcowa pełnia, wypada w środę, 13 lipca, o godzinie 20:38. (Fot. iStock)
Przed nami kolejna wyjątkowa pełnia, której maksimum wypada w środę, 13 lipca, o godzinie 20:38. Jasny i wielki Księżyc oświetli nasze zawodowe sprawy, a także niepewność z nimi związaną.

To najbliższa Ziemi, największa i najjaśniejsza pełnia 2022 roku. Księżyc znajdzie się wówczas w odległości niemal 363 666 km od naszej planety. W czasie tego zjawiska będziemy go widzieć nawet o 14 proc. większym i aż do 30 proc. jaśniejszym niż podczas zwykłej pełni. Nazywa się go burzowym z powodu letnich wyładowań atmosferycznych o tej porze roku albo Pełnią Koźlego Księżyca, ponieważ kozłom, czyli samcom sarny, w lipcu zaczyna odrastać poroże, które wcześniej zrzuciły. Układ pełni będzie miał miejsce na obszarze nieba, reprezentowanej przez konstelację kozy morskiej.

Burzowy superksiężyc – astrologiczne znaczenie

Pełnia będzie miała miejsce na osi Koziorożec (Księżyc) – Rak (Słońce) na 21 stopniu tych znaków. Mimo że wakacje trwają już w najlepsze, układ planet na niebie przyniesie poważne tematy, związane przede wszystkim z karierą i pragmatycznym do niej podejściem. Koziorożec to znak kardynalny, który reprezentuje punkt, w którym wyznaczamy sobie nowe dalekosiężne cele. Nie odbędzie się to jednak bez wewnętrznych konfliktów, bo Rak jest znakiem lustrzanym Koziorożca, wyznającym opozycyjne wartości. Poczujemy napięcie wynikające z potrzeby przywiązania do dobrze znanej rzeczywistości, którą preferuje Rak, a gotowością przyjęcia odpowiedzialności za nowe wyzwania w pracy. Pierwszy z nich lubi zależność i jest domatorem, drugi dojrzałość i samodzielność, i bywa pracoholikiem. Słońce w Raku zachęci do doceniania życia domowego i rodzinnych korzeni, natomiast Księżyc w Koziorożcu do zastanowienia się nad naszym miejscem w życiu publicznym i zawodowym. Najlepiej byłoby znaleźć równowagę między tymi obszarami. Zarówno Rak, jak i Koziorożec dążą do stabilności, a ich mocną stroną jest trzymanie rzeczywistości pod kontrolą. W ten sposób osiągają to, czego chcą.Koziorożec uczy wspinania się w górę za swoją wizją. Wie, co naprawdę jest warte uwagi i wysiłku. Wyznaczając sobie szczytny cel, zyskuje szerszą perspektywę. Dzięki pokonaniu drogi prowadzącej ku jego osiągnięciu staje się silniejszy. Uczy, jak szanować czas i robić dokładnie to, czego naprawdę pragniemy od życia i co jednocześnie przynosi nam realny zysk. Burzowy superksiężyc może nam uświadomić, że niektóre tematy się już skończyły, a my, trzymając się ich, blokujemy realizację nowych zadań. Nakłoni nas, żebyśmy dojrzeli do nowych pomysłów. Jest szansa, że przekroczymy próg symbolizowany przez Raka, czyli lęk przed tym, że zabraknie nam sił i umiejętności do wykorzystania pełni swojego potencjału.

Merkury w Raku w koniunkcji do Słońca oznacza, że znajdziemy w sobie odwagę na szczerą komunikację. Poczujemy że słowa mają twórczą moc i powiemy o swoich planach. Może komuś, a może najpierw sobie. To dobry czas, żeby usłyszeć wewnętrzny głos, też ten sabotujący. Pełnia Koźlego Księżyca nie należy do lekkich, więc może trzeba będzie się zmierzyć z krytykiem wewnętrznym. Dodatkowo bliskość Plutona z Księżycem może sprawić, że poczujemy presję, żeby zrobić cokolwiek, co ukoi lęk przed tym, że nie osiągniemy upragnionego szczytu. Nie są wskazane nerwowe ruchy czy uniki, tylko realistyczne spojrzenie na swoje marzenia. Energia lipcowej pełni sprawi, że na swoich celach najbardziej skoncentrowane będą znaki ziemi, czyli Koziorożec, Byk i Panna oraz należące do żywiołu wody, czyli Rak, Ryby i Skorpion. Dla znaków ognia (Barana, Lwa i Strzelca) oraz powietrznych (Wodnika, Wagi i Bliźniąt) burzowy superksiężyc może przynieść zawirowania zewnętrzne i wewnętrzne.

Burzowy superksiężyc i jego wpływ na poszczególne znaki zodiaku

Baran: w twojej pracy zapowiada się gorąca atmosfera, możliwa konfrontacja z zazdrośnikami i hejterami twoich sukcesów. Uważaj na swoje ogniste emocje, bo o jeden komentarz za dużo i nie utrzymasz nerwów na wodzy. Zachowaj spokój i zanim się odezwiesz weź kilka głębokich oddechów.

Byk: dzięki superksiężycowi zobaczysz szerszy obraz swoich życiowych celów. Nie ograniczaj się i nie bój się podejmować ryzyka. Niemożliwe może stać się możliwe. Wykorzystaj swój optymizm oraz kontakty za granicą. Możesz też pomyśleć o studiach, kursie czy szkoleniu, które przybliżą cię do upragnionego celu.

Bliźnięta: i dla was to czas, żeby zaplanować rozwój kariery, ale jest jedno ostrzeżenie: pilnujcie budżetu, bo możecie go przeszacować. Miejcie też wiarę w swoją wrodzoną zdolność przystosowania się i zaradność, która się wam przyda. Jeśli nie przesadzicie z wydatkami, wszystko się uda i przyjdzie czas na picie szampana.

Rak: doceń ludzi, którzy są blisko ciebie, podziel się z nimi nie tylko swoimi emocjami, ale konkretnymi zamierzeniami. Pełnia Koźlego Księżyca jest idealnym czasem, żeby nawiązać kontakty biznesowe, a nawet podpisać lukratywne umowy. W stałych związkach czas na szczere konstruktywne rozmowy.

Lew: przygotuj się na zawodową rewolucję, na odpoczynek lepszy czas przyjdzie bliżej sierpnia. Sporo może się zmienić w gronie twoich współpracowników, w codziennym grafiku i zadaniach. Możesz mieć chęć zareagować na to zniecierpliwieniem i poprawić sobie humor, wydając pieniądze na zbytki. Wstrzymaj się, najpierw uporządkuj sprawy w pracy.

Panna: liczy się prawda twojego serca, zapragniesz spełniać swoje pasje i żyć po swojemu. Postaw na zdrowy egoizm i w domu, i w pracy. Jeśli nie byłaś ostatnio ze sobą szczera, czeka cię zmiana o 180 stopni. Wyraź, kim naprawdę jesteś, a przy okazji zabaw się i wydaj kasę na przyjemności.Waga: zaabsorbują cię sprawy domu i rodziny, które odbierzesz jako przeszkodę do osiągnięcia celów zawodowych. Poczujesz rozdarcie, może nawet frustrację. Przekonasz się, że poczucie przynależności też jest ważne, trzeba mieć korzenie, a nie tylko skrzydła. Spokojnie, w domowym zaciszu, zaplanuj kolejne kroki zawodowe najpierw w swojej głowie.

Skorpion: uważaj, bo w środowisku pracy może pojawić się konflikt. Zaakceptuj różnicę zdań, ale pozostań wiernym sobie. Trudna rozmowa może przynieść korzystne efekty, bo wiele wyjaśni i oczyści atmosferę. Ale możesz usłyszeć coś, czego nie chcesz.

Strzelec: poczujesz całym sobą, że praca ma ci przynosić dużo pieniędzy, a te upragnioną samowystarczalność. Podejmiesz decyzję, że zawalczysz o podwyżkę, albo o lepiej płatną posadę albo wytyczenie granic, które ochronią twoje zasoby.

Koziorożec: sprawczość jest twoim niezaprzeczalnym atutem, a burzowy superksiężyc jeszcze to podkręci. Doświadczysz krystalicznej jasności, co chcesz osiągnąć w najbliższym czasie i niezależnie od okoliczności zrobisz pierwsze kroki w tym kierunku.

Wodnik: wciśnij przycisk „reset”. Mimo że różne wizje będą domagać się realizacji, poczekaj z działaniami. Lipcowa pełnia to dla ciebie czas, żeby z dala od ludzi i spraw odpocząć, by nawiązać bliski kontakt ze swoimi emocjami. Być może po takim spotkaniu twoje cele ulegną zmianie.

Ryby: podziel się swoimi nadziejami i celami z przyjaciółmi. Doceń ich, spędź z nimi jak najwięcej czasu, a doświadczysz twórczej inspiracji do nowych działań. Burzowy superksiężyc przyniesie ci również poczucie, że ważna jest wolność i niezależność. Pamiętasz o tym w codziennym życiu?

Zapraszam na profil sesjeastrologia na Instagramie z aktualnościami astrologicznymi.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze