1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Citimilowe buty

Citimilowe buty

Dwa lata temu, jako student rozpoczynał praktyki letnie w Citi Handlowy. Teraz będzie odpowiedzialny za projekt. I to międzynarodowy. W Citigroup. –To jest dla mnie wielkie WOW! – cieszy się Daniel Daszkiewicz. Praktyki letnie otworzyły mu drogę do kariery.

Gdy 2,5 roku temu studiował filozofię na uniwersytecie w Warszawie, dowiedział, się, że Citi Handlowy organizuje dla kreatywnych osób Projekt Innowacyjny – to tylko jeden z ośmiu programów, jakie ten bank kieruje do studentów (więcej znajdziesz ). Skompletował 3-osobowy zespół i zgłosił się do konkursu. Nie podejrzewał nawet, że właśnie rozpoczął wielką podróż. Zawodową.

Filozof na... bankowca

Co miesiąc, przez pół roku uczestnicy dostawali nowy problem do rozwiązania, np. z zakresu bankowości mobilnej, nowoczesnych kanałów dystrybucji i komunikacji, innowacyjnych produktów dla klientów korporacyjnych i detalicznych. W ciągu 30 dni musieli wymyśleć nieszablonowe rozwiązanie i przygotować wstępny biznes plan. Potem spotykali się z menadżerami banku i przedstawiali swoje projekty.

Wygrał zespół Daniela, dlatego bank zaprosił całą zwycięską drużynę do Programu Letnich Praktyk. To było wyróżnienie, bo ten program cieszy się ogromnym zainteresowaniem – w tym roku na 200 miejsc aplikowało aż 10 razy więcej chętnych! Wykształcenie Daniela – filozofia i teologia, którą wcześniej ukończył – mimo, iż niezwiązane z bankowością, było jego atutem. Bo Citi Handlowy szuka talentów, osób o zróżnicowanych horyzontach, by tworzyć bardziej kreatywne zespoły. Różnorodny oznacza lepszy. Bank werbuje na praktyki kreatywnych studentów, którzy są zorientowani na rozwój.

Zostać dłużej?

Nasz bohater na miejsce swoich 11 tygodniowych praktyk wybrał Bankowość Transakcyjną – jeden z ważnych obszarów biznesowych Citi Handlowy. Praktykanci zaczęli od team buildingu, który w Citi Handlowy zawsze realizowany jest w formie działań wolontariackich. Grupa Daniela stawiała nad brzegami Wisły znaki informacyjne o parku krajobrazowym.

Jak każdy praktykant, Daniel dostał opiekuna - menadżera, który go uczył i poświęcał mu dużo czasu. Otrzymał także ambitne zadania do wykonania i brał udział w szkoleniach przygotowanych specjalnie dla praktykantów. Czym jeszcze zajmowali się uczestnicy ubiegłorocznej edycji Letnich Praktyk? Zobacz przygotowany przez nich lipdub - znajdziesz go.

Taka mieszanka owocuje zaangażowaniem i dynamicznym przyrostem wiedzy. –Rozpoczynałem jako pełen chęci amator, a w trakcie praktyk zebrałem duży kapitał wiedzy i umiejętności. I  wtedy pomyślałem: „może warto byłoby zostać tutaj dłużej?” – wspomina Daniel.

Pączki w bankowym maśle

Idealną kontynuacją kariery dla młodych i ambitnych ludzi jest program Rozwój na Bank. To kuźnia talentów i najlepszy sposób na początek kariery w banku (zobacz o tym programie). Do tego projektu wyłuskiwane są  perełki ze studenckiego grona, dlatego sito eliminacji jest gęste. Daniel cały dzień rozwiązywał testy, case study, z tego część po angielsku. Podczas Assesment Centre sprawdzano umiejętność pracy w zespole – grupa miała wypracować  wspólne  rozwiązanie problemu. Zakwalifikował się.

Jak każdy uczestnik dostał mentora - menadżera banku, i bogaty program szkoleń składający się m.in. z zarządzania projektami, efektywności osobistej, komunikacji itp. Dzięki badaniu potencjału indwidualnego przywództwa – tj. zdolności emocjonalnych do liderowania – dowiedział się o swoich silnych i słabszych stronach. –Fajne, bo wiem nad czym teraz pracować – uważa.

Pracował w 3 obszarach banku (w każdym po pół roku) przed nim ostatnia rotacja na Progamie, tym razem w Nowym Jorku. Rotacyjny charakter programu Rozwój na Bank pozwala lepiej zrozumieć jak funkcjonuje skomplikowany mechanizm banku, jak powstają produkty i usługi, na czym polega specyfika rynków, na których funkcjonujemy, a także jak wygląda nasza kultura organizacyjna.

Świat na wyciągnięcie kariery

Bank umożliwia uczestnikom programu zdobycie międzynarodowego doświadczenia. Daniel już we wrześniu jedzie do Nowego Jorku, do centrali Citigroup. –Dwa lata temu kończyłem studia, a teraz będę zaangażowany w projekt. Międzynarodowy. To jest duże WOW! – w jego głosie słuchać ogromną radość z awansu. Jeszcze się nie spakował, ale już się psychicznie szykuje. Czeka na niego New York, New York!

Programy Citi Handlowy skierowane do studentów znajdziesz na, Citi Handlowy należy do grona najlepszych pracodawców w kraju – w tym roku otrzymał „Top Employers Polska 2011".
 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze